Nyolcgólos győzelem a HC Zalau ellen

Csapatunk a békéscsabai 3. Global Safe felkészülési torna szombat reggeli mérkőzésén 29:37-es győzelmet aratott a román HC Zalau együttesével szemben.

A 3. Global Safe Kupa felkészülési torna második napjának első mérkőzésén a román HC Zalau ellen lépett pályára csapatunk. A találkozó Győri Barbara védésével indult, majd az ellentámadás végén Barján Bianka bejátszásából Szabó Laura szerzett vezetést csapatunknak. Második találatunkat is junior válogatott beállónk lőtte, majd Klivinyi Kinga és Barján Bianka is becsapva védőjét betörés után volt eredményes, 2:4-re alakítva az állást. A következő öt perc alatt ellenfelünk egyszer vette be Győri Barbara kapuját, míg lányaink négyszer is sikeresek voltak, mellyel tíz perc elteltével  3:8 állt az eredményjelzőn. Gheorghe Tadici lányai ugyan két talátra felzárkóztak, de Szabó Laura egy, illetve Klivinyi Kinga két találatával visszaállítottuk az ötgólos különbséget (6:11). Győri Barbara hétméterest hárított, majd Barján Bianka és Klivinyi Kinga szaggatottról volt eredményes, így hét találatra nőtt az előnyünk a játékrész utolsó tíz percére fordulva (9:16). A félidő hajrájáig felváltva születtek a találatok, majd az utolsó négy gólt a HC Zalau szerezte, így 16:18-as állásnál ért véget az első harminc perc.
A fordulást követően Barján Bianka volt újra eredményes, majd két kivédekezett Zalau támadást követően Yulia Khavronina és Vajda Luca is átlövésből vette be ellenfelünk kapuját (17:21). Fekete Bozsana két lerohanásunkat is góllal fejezte be, majd Barján Bianka és Yulia Khavronina emberhátrányban is hatékony volt, miközben Győri Barbara újabb büntetőt hárított (20:27). Andjela Bulatovic indítását Vajda Luca váltotta gólra, míg Bernát Dorina egy húzás végén talált a hálóba a jobbszélről. Mireya González egymást követő két támdásunkat fejezte be góllal, előbb betörés végén, majd kilenc méterről (25:34). Szabó Laura kiharcolt büntetőtjét Yulia Khavronina értékesítette, majd orosz jobbátlövőnk átlövésből is eredményes volt, beállítva a 29:37-es végeredményt. A 3. Global Safe felkészülési torna záró mérkőzésén a hazai EUbility Group Békéscsabai ENKSE együttese lesz lányaink ellenfele 18 órától. A találkozó alakulását élő szöveges közvetítésünkkel követhetitek a https://live.handballerd.hu/ oldalon.