Nem bírtunk a hazaiakkal

Junior csapatunk az év első idegenbeli mérkőzésén 33:16-os vereséget szenvedett a Dunaújvárosi Kohász KA együttesétől.

A bajnokság 11. fordulójában Bernát Dorina a szélről lőtte csapatunk első gólját, majd Plesztovits Alexa és Németh Patrícia is eredményes volt akcióból, így öt perc elteltével 0:3-ra vezettünk. A folytatásban Reizinger Sára átlövésből, Márczy Tekla pedig betörés után talált a kapuba, valamint Bernát Dorina indításgóljával tartottuk előnyünket (6:9). A játékrész középső harmadában hat hazai találatra egyetlen Bernát Dorina gól volt a válasz, így a 23. percben 12:10 állt az eredményjelzőn. A 16:12-es szünetbeli állás után a hazaiak szerezték a félidő első tíz találatát, csapatunkból Németh Patrícia vette be először a kaput a tizenhetedik minutumban (26:13). Plesztovits Alexa beállóból, Márczy Tekla pedig átlövésből növelte góljaink számát, de nem tudtunk közelebb kerülni ellenfelünkhöz. A mérkőzés utolsó percében Németh Patrícia találata állította be a 33:16-os végeredményt.