Mérkőzés a junior válogatott ellen

NB I-es felnőtt csapatunk válogatott játékosaink nélkül, junior játékosainkkal kiegészülve játszott mérkőzést a magyar junior kézilabda-válogatott ellen, és 29:29-es döntetlenre végeztünk.

A Balatonbogláron rendezett találkozón egy-egy kivédekezett hazai támadás után előbb Vajda Luca, majd Barján Bianka volt eredményes. Négy perc elteltével Yulia Khavronina átlövésgóljával 0:3-ra vezettünk, majd ellenfelünk góljaira Barján Bianka válaszolt kétszer, így megmaradt a háromgólos előnyünk (2:5). A tizedik percben 4:7-re vezettünk, majd Yulia Khavronina átadását Larissa Arújó váltotta gólra. Technikai hibáinkat kihasználva emberelőnyben a junior válogatott egy találatra csökkentette a hátrányát az első negyedóra végére (8:9). Gridnyeva Szvetlana két védése után gyors ellentámadások után előbb Larissa Araújó, majd Barján Bianka vette be a junior válogatott kapuját (9:12). Az első játékrész utolsó három percére fordulva egyenlített ellenfelünk, a szünetre pedig 14:13-as állásnál vonultak a csapatok.
A második játékrész első támadásából Yulia Khavronina egyenlített, majd ellenfelünk gólja után Barján Bianka bejátszása után Gulyás Vanda alakította 15:15-re az állást. Egy minutummal később Takács Kitti jobbszélről csapatunkat juttatta előnyhöz, majd Fekete Bozsana duplázta meg előnyünket (15:17). Emberhátrányban tartottuk kétgólos vezetésünket, már egyenlő létszámban Barján Bianka talpról volt eredményes (16:19). Andjela Bulatovic labdaszerzése után Fekete Bozsana lőtt indításgólt, majd Barján Bianka bejátszását szintén balszélsőnk lőtte a kapuba (17:21). A 47. percben Larissa Araújó cundergólja 20:24-re alakította az állást, a mérkőzés utolsó tíz minutumára 23:25-nél érkeztek a csapatok. 27:27-nél egyenlített a junior válogatott, de Vajda Luca hétméteresével újra nálunk volt az előny. A találkozó utolsó öt percére Németh Zsófia váltotta Gridnyeva Szvetlanát. Az 56. percben átvette a vezetést a  junior válogatott, de Gulyás Vanda egyenlített Barján Bianka bejátszásából (29:29). Az utolsó minutumban Németh Zsófia védése után nem tudtuk a magunk javára fordítani a mérkőzést, mely 29:29-es végeredménnyel zárult.