Magyar ezüstérem érdiekkel a strandkézi Eb-n

Kiválóan szerepelt a magyar női strandkézilabda-válogatott a lengyelországi Európa-bajnokságon. Bakó Botond szövetségi kapitány csapata a torna kiesés szakaszában kiválóan játszva egészen a döntőig jutott, ahol végül ezüstérmet szerzett. A keret tagja volt az ÉRD két fiatal tehetsége: Király Réka és Landi Gabriella. Ez a női strandkézilabda-szakág harmadik Európa-bajnoki érme.

A magyar válogatott nagyon meggyőző játékkal, 100%-os teljesítménnyel kezdte a csoportkört. A házigazda lengyeleket 2-0-ra (15-10, 16-15), a franciákat szintén 2-0-ra (18-17, 20-18), majd a csoport rangadóján a portugálokat 2-1-re (16-17, 22-13, 8-4), végül Ciprust nagyon simán, ismét 2-0-ra (26-10, 22-13) győzték le a magyar lányok. Így csoportgyőztesként, a maximális négy ponttal jutottunk tovább a középdöntőbe.

Ebben a szakaszban sajnos kevésbé ment jól a játék: mindhárom mérkőzésünkön vereséget szenvedtünk, ráadásul mindháromszor 2-0-ra. Előbb a horvátoktól (16-20, 10-19), majd a hollandoktól (20-23, 14-21), végül a címvédő norvégoktól (20-24, 22-23). Szerencsére a továbbjutás így is sikerült, bár csak a csoport negyedik helyén.

Ezért a másik középdöntő győztese, az addigi összes meccsét megnyerő spanyolok ellen készülhettek a lányok az elődöntőben. Nem is akárhogyan: a meccset 2-1-re a mieink nyerték (16-14, 16-26, 5-2).

A szombati elődöntőben sikerült a hollandoknak visszavágni: az eredmény ugyanúgy 2-0 lett, mint a torna korábbi meccsén, viszont nagyon nagy különbség, hogy ezúttal mi nyertünk (19-16, 15-12).

A vasárnapi döntőben viszont Dánia jobbnak bizonyult: telt ház, közel 2000 néző előtt szoros meccsen, 2-0-ra (12-18, 22-23) kikaptunk, így ezüstérmet hozhatott haza a magyar válogatott. A bronzérmet Hollandia szerezte meg, a negyedik helyen pedig a horvátok végeztek.

Gratulálunk az egész csapatnak, szép volt lányok!