Kiszenvedett döntetlen

Csapatunk a K&H női kézilabda liga 16. fordulójában 20:20-as döntetlent játszott a Kisvárdai KC ellen.

A mérkőzés második percében Mireya González Álvarez betörésből szerezte első találatunkat, mellyel 1:1-re alakult az állás. A folytatásban Szabó Laura a büntetővonalról, spanyol jobbátlövőnk pedig akcióból válaszolt a vendégek góljaira, így a hatodik minutumban 3:3 állt az eredményjelzőn. Ezt követően a Kisvárda zsinórban háromszor vette be kapunkat, majd rossz sorozatunkat a 13. percben Mariama Signaté átlövésgólja törte meg (4:6). A félidő hátralévő részében ellenfelünk egyetlen hétméteresgólt lőtt, míg lányaink hétszer találtak a kapuba. Fekete Bozsana indításgóljával a 17. percben értük utol a vendégeket, majd Gulyás Vanda egy kipattanót juttatott a kapuba, mellyel 7:6-ra vezettünk. A játékrész hajrájában Fekete Bozsana és Mariama Signaté növelte találataink számát, végül a 11:7-es félidei eredményt Barján Bianka állította be.

A fordulás után a vendégek két góljára Klivinyi Kinga és Mireya Gonzálaz Álvarez válaszolt, így tartottuk félidei vezetésünket (13:9). A következő nyolc percben csapatunk spanyol jobbátlövőnk révén egy gólt szerzett, míg a kisvárdaiak ötször voltak eredményesek, így 14:14 volt az állás az utolsó negyedórára fordulva. Ezután Gulyás Vanda szerezte vissza a vezetést együttesünknek, de az 50. percben már a Kisvárdai KC vezetett. A hajrában beállónk újabb két bejátszást juttatott a kapuba, Mariama Signaté pedig a szaggatottról volt eredményes, azonban az utolsó minutumra kéttalálatos hátránnyal fordultunk (18:20). A 60. perc kezdetén Mireya González Ávarez hétméteresből nem hibázott, míg az utolsó pillanatban Klivinyi Kinga állította be a 20:20-as végeredményt. Csapatunk legközelebb két hét múlva, március 25-én az FTC-Rail Cargo Hungária otthonában lép pályára. Hajrá ÉRD!