Itthon tartottuk a két pontot

Junior csapatunk a bajnokság nyolcadik fordulójában 33:27-es győzelmet ért el a Budaörs együttese ellen.

A mérkőzésen Reizinger Sára juttatta vezetéshez csapatunkat, majd Németh Patrícia is a kapuba talált, de mindkét találatunkra volt válasza a vendégcsapatnak. 2:2 után lányaink zsinórban három gólt szereztek Márczy Tekla, Illés Virág és Czirják Orsolya révén, mellyel 5:2-re vezettünk. Ellenfelünk hét percig nem tudta bevenni Zsigmund Emese kapuját, míg csapatunk ötször volt eredményes ez idő alatt, így tizenöt perc elteltével 12:6-ra vezettünk. A játékrész utolsó tíz percére fordulva Németh Patrícia és Czirják Orsolya volt eredményes, mellyel tartottuk hatgólos előnyünket. A hajrában Németh Zsófia hétméterest védett, míg Bernát Dorina és Márczy Tekla is a kapuba talált a félidő utolsó perceiben (22:14). A fordulás után felváltva születtek a gólok, majd csapatunk zsinórban háromszor vette be a budaörsi kaput Wágner Virág, Plesztovits Alexa és Márczy Tekla révén (29:18). A 49. percben Németh Zsófia újabb büntetőt hárított, míg Plesztovits Alexa nem hibázott a büntetővonalról. Ágoston Nóra, Márczy Tekla és Németh Patrícia góljaival a mérkőzés hajrájára fordulva tíz találattal vezettünk a végül 33:27-re megnyert mérkőzésen. Gratulálunk!