Győzelem a Kisvárda otthonában

Együttesünk felkészülési mérkőzésen 28:31-es győzelmet aratott a Kisvárdai KC csapata ellen.

Csapatunk két héttel a bajnokság rajtja előtt felkészülési mérkőzésen lépett pályára a Kisvárdai KC ellen. A találkozón a hazai együttes szerezte az első két találatot, majd Klivinyi Kinga átlövésből volt eredményes. 4:1-es kisvárdai vezetés után Klivinyi Kinga újabb szaggatottról szerzett góljával, illetve Kisfaludy Anett két találatával a 7. percben értük utol ellenfelünket. A vezetést három minutummal később Janurik Kinga indítását követő Katarina Krpez Slezak góllal vettük át (5:6). Védőfalunk jól működött együtt Janurik Kingával a kapuban, így hat percig nem vette be hálónkat a hazai csapat, ez idő alatt viszont lányaink négyszer voltak eredményesek (5:10). 8:12-t követően támadásbeli pontatlanságainkat kihasználva ellenfelünk felzárkózott egy találatra a mérkőzés 19. percében (11:12).  A félidő utolsó harmadában Barján Bianka, Katarina Krpez Slezak, Szabó Laura és Vajda Luca révén zsinórban négy gólt szereztünk, mellyel ötgólos előnyre tettünk szert (11:16). A hazai csapat többször is felzárkózott három gólra, majd a játékrész utolsó találatát Klivinyi Kinga szerezte, így 15:19-es állással ért véget a játékrész.

A fordulást követően ellenfelünk szerezte az első három találatot, mely sorozatot Klivinyi Kinga átadásából Katarina Krpez Slezak tört meg jobbszélről, majd Győri Barbara védését követő ellentámadást Fekete Bozsana fejezte be góllal (19:22). Az utolsó negyedórára fordulva 23:23-nál egyenlített a hazai csapat, de Barján Bianka bejátszása után Szabó Laura góljával visszavettük a vezetést. Győri Barbara hárított hétméterese után ismételten Szabó Laura volt eredményes, ezúttal Mireya González Álvarez átadásából, mellyel kettőre növeltük előnyünket. Klivinyi Kinga egy kipattanót összeszedve indította Katarina Krpez Slezak-ot, jobbszélsőnk találatával 24:27-re vezettünk. Győri Barbara a mérkőzés utolsó öt percére fordulva újabb hazai hétméterest hárított, majd Klivinyi Kinga és Barján Bianka átlövésgóljaival 25:30 állt az eredményjelzőn. A mérkőzés hajrájában a hazai együttes faragott hátrányából, de a mérkőzést csapatunk nyerte 28:31-re. Lányaink holnap a békéscsabai 3. Global Safe Kupán a Mosonmgyaróvári KC SE ellen lépnek pályára 18 órától.