Győzelem a junior válogatott ellen

Felnőtt csapatunk 28:37-es győzelmet ért el a junior válogatott ellen Balatonbogláron.

Hétfő délután a junior válogatott ellen lépett pályára NB I-es csapatunk. A balatonboglári mérkőzésen Klivinyi Kinga szerzett vezetést csapatunknak, majd Krpez Slezák Katarina büntetőből duplázta meg előnyünket. A 6. percben fordított a nemzeti korosztályos együttes, majd Klivinyi Kinga betörés után alakította 3:3-ra az állást. A folytatásban jobbszélsőnk a szélről, Kiss Nikolett átlövésből, Klivinyi Kinga pedig lerohanás végén vette be a kaput (8:8). Három válogatott találatra a játékrész utolsó harmadára fordulva Jamina Roberts, Szabó Laura és Tóth Gabriella válaszolt. A 23. percben előbb Janurik Kinga indítását Krpez Slezák Katarina váltotta gólra, majd Jamina Roberts volt eredményes (13:14). A hajrában jobbszélsőnk triplázott, majd az utolsó másodpercekben svéd balátlövőnk lövése állította be a szünetbeli 15:20-as állást.

A fordulás után Andjela Bulatovic lerohanás végén növelte találataink számát, majd irányítónk felállt fal ellen is eredményes volt. 18:22 után Klivinyi Kinga és Kiss Nikolett átlövésből, lerohanásból pedig Coralie Lassource, Gávai Szonja és Jamina Roberts révén szereztünk zsinórban öt gólt. A következő percekben felváltva születtek a találatok, Tóth Gabriella és Krpez Slezák Katarina góljára is büntetőből válaszolt a junior válogatott (30:23). Az utolsó tíz percre fordulva Jamina Roberts két egymást követő találatával tízgólos előnyre tettünk szert (25:35). A hajrában saját nevelésű beállónk, Szabó Laura akcióból és a büntetővonalról is betalált a 28:37-es végeredménnyel záruló összecsapáson. Lányaink legközelebb szombaton a K&H női kézilabda liga 16. fordulójában az Elektromos Sportcsarnokban az MTK Budapest ellen lép pályára.