Edzőmérkőzés a Japán válogatottal

NB I-es felnőtt csapatunk válogatott játékosaink nélkül, junior játékosainkkal kiegészülve játszott felkészülési mérkőzést a Japán női kézilabda-válogatott ellen, és 23:29-es vereséget szenvedtünk.

Jól kezdte csapatunk a felkészülési mérkőzést a teltházas Batthyányi csarnokban, hiszen tíz perc elteltével 6:1-re vezettünk. Gridnyeva Szvetlana az első negyedóra végén kapta második gólját, miközben büntetőt is hárított (9:1). A játékrész utolsó harmadában ellenfelünk kihasználta pontatlanságainkat, és egy gólra zárkózott (13:12). A szünet után ellenfelünk megszerezte a vezetést, de lányaink háromgólos hátrányból egyenlítettek, majd 22:21-re vezettünk az 50. percben. A hajrában azonban a Japán válogatott teljesített jobban a 23:29-es végeredménnyel záruló találkozón.