Küzdelmes mérkőzésen szenvedtünk vereséget a Győr ellen

NB I-es csapatunk 31:26-os vereséget szenvedett a Győri Audi ETO KC együttese ellen.

A bajnokság 18. fordulójában Janurik Kinga védése után Mariama Signaté szerzett vezetést csapatunknak, majd lerohanás végén Krpez Slezák Katarina duplázta meg előnyünket. Válogatott kapusunk több bravúros védése után 3:3-nál egyenlítettek a hazaiak, de Kiss Nikolett átlövésével újra nálunk volt az előny. Tíz perc elteltével fordított a Győri Audi ETO KC, de jobbszélsőnk két góljával tartottuk a lépést a bajnoki címvédővel. Az első negyedóra után ellenfelünk zsinórban három találattal 10:7-es előnyre tett szert. A következő percekben Kiss Nikolett a szaggatottról, Kprez Slezák Katarina pedig a büntetővonalról volt eredményes, míg Julie Foggea hárította Stine Oftedal hétméteresét. A játékrész hajrájában Jamina Roberts és Tóth Gabriella is betalált a 19:14-es eredménnyel záruló első félidőben.

A fordulás után Kiss Nikolett átlövésből, Tóth Gabriella pedig talpról vette be Kiss Éva kapuját (21:16). A 37. percben emberhátrányban válogatott irányítónk bejátszását Szabó Laura váltotta gólra, majd Krpez Slezák Katarina egy indítást fejezett be sikerrel, már egyenlő létszámnál (24:18). A folytatásban egy győri találat ellenében lányaink négyszer lőttek a hálóba: Szabó Laura, Kiss Nikolett, Krpez Slezák Katarina és Coralie Lassource révén, mellyel  25:22-re zárkóztunk. Ezt követően a Győr gyors lerohanások után hatgólosra növelte előnyét, de az utolsó öt percre fordulva jobbszélsőnk két hétméteresével, és egy akciógóljával ismét három volt a két csapat között a különbség (28:25). Az utolsó percekben nem volt válaszunk a hazai találatokra, és a 31:26-os végeredményt Kiss Nikolett átlövése állította be. Lányaink legközelebb március 31-én a Török Bódog Magyar Kupa elődöntőjében a Siófok KC ellen lépnek pályára a Papp László Budapest Sportarénában.