Junior vereség az MTK ellen

Junior csapatunk a bajnokság 19. fordulójában 31:24-es vereséget szenvedett az MTK Budapest korosztályos együttese ellen.

A mérkőzés második percében Merő Dóra hárított büntetőt, ennek ellenére a hazaiak szereztek vezetést, melyre Plesztovits Alexa válaszolt beállóból. Három minutummal később Merő Dóra már a második MTK hétméterest védte, de hat kék-fehér gól ellenében Bernát Dorina és Németh Patrícia talált a kapuba, mellyel 7:2 volt az állás. A folytatásban Plesztovits Alexa és Reizinger Sára faragott hátrányunkból, majd Márczy Tekla volt eredményes két ízben (10:8). A félidő utolsó harmadában ellenfelünk volt eredményesebb, így a szünetre négyre nőtt a különbség (16:12). A második játékrész elején Domokos Dalma, Márczy Tekla és Plesztovits Alexa növelte találataink számát, de a hazaiak négyszer találtak be ez idő alatt (20:15). Ezt követően Plesztovits Alexa a büntetvonalról volt eredményes, míg Domokos Dalma a szélről vette be a kaput, de védekezésben nem tudtuk megállítani a hazai támadásokat, így maradt az ötgólos különbség. Az 53. percre fordulva Márczy Tekla és Domokos Dalma csökkentette hátrányunkat (26:22), de az utolsó hét minutumban Bernát Dorina révén kétszer voltunk csak eredményesek, így 31:24-es vereséget szenvedtünk az MTK Budapest korosztályos együttese ellen.