OSB

Korosztály:
Utánpótlás csapataink Szlovákiában, a Kempa Sport kupán öregbítették klubunk hírnevét.

Serdülő és U13-as csapatunk is részt vett az Eperjesen megrendezett nemzetközi tornán. A bajnokság folytatására készülő csapataink hét-hét mérkőzésen léptek pályára. Az őszi szezont a harmadik helyen záró serdülő csapatunk két szlovák csapat, a Iuventa Michalovce és a Bemaco SSK SLS Presov ellen egy győzelemmel és egy vereséggel kezdte a tornát. Ezt követően azonban négy vereség következett a szerb HC Novi Beograd, a Ferencváros II, a Ferencváros I és az orosz DYSSH NO101 Tushino Moskva csapatai ellen. A torna utolsó mérkőzésén a román ASC Corona 2010 Brasov együttese elleni 6:6-os döntetlent követően, három megszerzett ponttal a 7. helyen végeztünk.

A bajnokságban egy vereséget szenvedő, és a harmadik helyen álló U13-as csapatunk a B-csoportba nyert besorolást. A csoportmérkőzések során a fehérorosz RCOR Minsk I, a szerb HC Novi Beograd, a szlovák Iuventa Michalovece, a litván HC Garliava, a lengyel UKS 'Dziewiatka' Legnica ellen vereséget szenvedtünk, azonban a csoport utolsó mérkőzésén döntetlenre végeztünk a román A.S. TONIC Oradea csapata ellen. Ennek köszönhetően a 13. helyért játszhattunk, amit sikerült is megszereznünk a szlovák Iuventa Michalovce II 16:3-as legyőzésével.

Korosztály:
Serdülő korosztályú csapatunk Csehországban szerepelt utánpótlás tornán, amelyen a második helyen végzett.

Hétvégén az Érdtől 300 kilométerre fekvő Hodonínban szerepelt háromnapos tornán csapatunk. A torna első napján két mérkőzésen léptünk pályára. A cseh TJ Sokol Hrabůvka csapata ellen kiegyenlített első félidő után négygólos győzelmet arattunk, azonban a szlovák ŠK Talent Dunajská Streda-val nem bírtunk, és 11:20-as vereséget szenvedtünk. Szombaton három mérkőzésen is érdekeltek voltunk. Mind a három találkozón sikerre vívtuk meg. Sorrendben a DHC Slavia Praha (cseh), a ŽORK Kikinda (szerb) és TJ Strojár Malacky (szlovák) ellenében, így a vasárnap délelőtti utolsó mérkőzés tétje a döntőbe kerülés volt. A vasárnapi első párharc eredménye, a hazai pályán szereplő HK Hodonín elleni háromgólos győzelem azt jelentette, hogy a csoportkör második helyén végeztünk. Így a döntőben az ŠK Talent Dunajská Streda együttesével kerültünk újra szembe. A döntőben az szlovák csapat bizonyult jobbank, 18:11-es vereséget szenvedtünk. U15-ös csapatunk kiválóan szerepelt a tornán, így az ezüstéremmel térhettek haza!

A tornán szereplő játékosok:
Burger Krisztina, Henn Virág, Németh Zsófia, Wágner Virág, Hajdu Zsuzsanna, Isépy Kinga, Kincses Janka, Ágoston Nóra, Braun Laura Csenge, Glofák Eszter, Hargitai Emese, Kertész Ramóna, Tóth Anna, Landi Gabriella, Szalóczy Emma, Király Réka

Vezetőedző: Kisgergely Csilla

Gratulálunk a csapatnak!

ÉRD eredmények

Csoprtkör

ÉRD -  TJ Sokol Hrabůvka 19:15 (7:7)
ŠK Talent Dunajská Streda - ÉRD 20:11 (8:5)
DHC Slavia Praha - ÉRD 11:14 (9:7)
ŽORK Kikinda - ÉRD 10:21 (4:8)
ÉRD - TJ Strojár Malacky 14:9 (7:7)
HK Hodonín - ÉRD 16:19 (8:10)

Döntő

ŠK Talent Dunajská Streda - ÉRD 18:11 (9:3)
A serdülők és az Érdi VSE II. is lejátszotta utolsó bajnoki mérkőzését, így hivatalosan véget ért a szezon. Szerdán tartjuk a hivatalos évzárót a Sportcsarnokban.

Az OSB utolsó mérkőzését csütörtökön délután Szigetszentmiklóson játszotta korosztályos csapatunk, a hazaiak döntetlent értek el, így veretlenül zártuk az alsóházi küzdelmeket. Vagyis a csapat feltétlenül előrelépett az alapszakaszbeli teljesítményéhez képest, ahol az MTK-Budapest II és a Dunaújvárosi KA II csapatai mögött végzett.

Szintén utolsó bajnokiját játszotta, a már fordulókkal ezelőtt biztos bajnok Érdi VSE II a Budapesti Női I. osztályban. A szoros első félidő után hat góllal győzött csapatunk, így Oláhné Balog Tündéék 41 ponttal, huszonkét mérkőzésen húsz győzelmet aratva zártak.

Több korosztályos csapatunk is tornán vett részt az elmúlt hétvégén, a 97/98-as születésűek Bécsújhelyen játszottak, a 2000-es korosztály Kalocsán idősebbek között harmadik helyet ért el, a 2001-esek negyedikek lettek ugyanott, míg a legfiatalabb fiúk- és lányok szivacstornán vettek részt Érden a Batthyány Tornacsarnokban és a Városi Sportcsarnokban.

ÉRD U13 és U12-es utánpótláscsapataink Kalocsán
ÉRD U13, U12

Az előttünk álló hétvégén a szokásos idényzáró tornán, a Velence-kupán szerepel ifjúsági csapatunk, és az Érdi VSE II is.

Az elmúlt hét eredményei

2014. május 22. csütörtök
OSB Leány E - alsóház 5-9. | Szigetszentmiklós NKSE - ÉRD 22:22 (8:9)

2014. május 24. szombat
Bp. I Női felnőtt | Pénzügyőr SE II - Érdi VSE II 20:26 (12:11)

2014. május 28. szerda 19:00
ÉRD ÜNNEPÉLYES ÉVZÁRÓ - Városi Sportcsarnok és Uszoda

Idén újra bajnoki éremért száll harcba csapatunk. Továbbra is veretlen a rájátszásban korosztályos serdülő együttesünk. Vasárnapi győzelmével bajnok az Érdi VSE II.

Női kézilabda NBI - 3. helyért - 1. mérkőzés
ÉRD – Dunaújvárosi KA

Időpont: 2014. május 10. Szombat 18:00
Helyszín: Érd Városi Sportcsarnok (2030 Érd, Velencei út 39-41.)

Szurkolói információk
A mérkőzés napján a jegypénztár 9 órától lesz nyitva. Kapunyitás 16:30 óra. Jegyelővétel minden nap 9-17 óráig a Városi Sportcsarnok jegypénztárában! Érdemes a csapat Facebook oldalára, az esemény linkjére kattintani, ahol egész héten páros belépőket lehet nyerni a szombati találkozóra!

A mérkőzésre érényes jegyárak:
Felnőtt: 1500 FtDiák (14 éves korig): 800 FtNyugdíjas (60 év felett): 800 FtA belépés 6 év alatt ingyenes!

Felhívjuk kedves szurkolóink figyelmét, hogy a találkozóra minden díjmentes jegy elfogyott! A regisztrált díjmentes jegyek szombaton 16:45-ig vehetők át, azt követően értékesítésre kerülnek!

A 2013/2014-es bajnokság záróakkordjaként, a 3. helyért mérkőzünk a Dunaújváros ellen. A szombati lesz az idény utolsó találkozója hazai pályán a felnőtt csapat számára, minden szurkolónkra számítunk a lelátón.

Az alapszakaszbeli mérkőzéseknél jelentősebb különbséggel, tizenegy góllal győzött hazai pályán serdülő csapatunk a Dunaújváros II ellen. A fiatalok számára kisebb szünet következik, legközelebb május 16-án lépnek pályára ebben a bajnokságban.

Első ízben nyert bajnokságot az Érdi VSE II! Ötödik éve versenyeznek az ÉRD második számú felnőtt csapataként Oláhné Balog Tündéék, többször is közel állt a csapat az aranyéremhez a Bp. I. osztályban. Az idei szezonban kétség sem férhetett a bajnoki címhez, három fordulóval a vége előtt már eldőlt a bajnokság.

Érdi VSE II Fotó: Nagy Örs
Gratulálunk a bajnoki címhez az Érdi VSE II-nek! (Fotó: Nagy Örs)

2014. április 30. szerda
OSB Leány E - alsóház 5-9. | ÉRD - Dunaújvárosi KA II. 25:14 (13:6)

2013. május 1. csütörtök
Nemzetközi edzőmérkőzés | ÉRD - Esercito-FIGH Futura Roma 24:23 (12:10)

2014. május 4. vasárnap
Bp. I Női felnőtt | Érdi VSE II - Gázművek MTE 24:22 (12:11)

13:00 TFSE II- Érdi VSE II

Sorsdöntő hónap előtt állunk, a legizgalmasabb párharcok következnek a bronzéremért. Májusban minden korosztály számára befejeződik a bajnoki szezon.

Hajrájához érkezett a szezon, idén a bronzéremért a Dunaújváros csapatával találkozunk. A párharcot tizedikén itthon kezdjük, a következő egy, vagy két mérkőzésre idegenben kerül sor.

A serdülők számára két találkozó marad, kéthetes szünet után a hónap második felében fejezik be a rájátszást. Ha folytatni tudják jó szereplésüket, elsők lehetnek a mérkőző négy csapat közül.

Négy mérkőzése maradt a záró hónapra a szezonból BP. I. osztályú csapatunknak, jelenleg négy ponttal vezetik a bajnokságot. Már most vasárnap bajnokok lehetnek, ha legyőzik a második Gázművek csapatát.

Pénzügyőr SE II - Érdi VSE II

Csütörtökön nyilvános edzőmérkőzésen fogadjuk az olasz szövetség által összeállított, Esercito-FIGH Futura Roma csapatát. Menetelnek a serdülők, kilencedikek lettek a juniorok. Az Érdi VSE II. számára egyre közelebb a bajnoki cím.

Május 1-én, kora délután az Esercito-FIGH Futura Roma lesz csapatunk ellenfele a Városi Sportcsarnokban, nemzetközi edzőmérkőzés keretében, mely ingyenesen megtekinthető, szeretettel várunk minden érdeklődőt.

A juniorok megszerezték a kilencedik helyet az NBI-ben, miután a hétvégi rájátszásban legyőztük az Eger csapatát. Serdülő csapatunk az idegenbeli döntetlen után, hazai pályán tizenkétgólos győzelmet szerzett a Vecsés ellen. Legközelebb szerda délután lépnek pályára a fiatalok, a dunaújvárosiakat fogadjuk, akikkel az alapszakaszban izgalmas, szoros csatákat vívtunk. Az Érdi VSE II. újabb két ponttal gazdagodott és továbbra is vezeti a bajnokságot négy fordulóval a vége előtt, most vasárnap a jelenleg ezüstérmes pozícióban álló Gázművek csapatával csapunk össze.

Fehérvár KC - ÉRD 28:21 (13:11)

Bp. I Női felnőtt | Testvériség SE - Érdi VSE II. 19:25 (12:12)

Korosztály:
Hazai pályán fogadjuk a Győrt, folytatódik a bajnoki rájátszás programja. Ifjúsági csapatunk hétfőn és kedden az NBI rájátszásában a kilencedik helyért játszik.

Női kézilabda NBI - Elődöntő 2. mérkőzés
ÉRD – Győri Audi ETO KC
Időpont: 2014. április 16. Szerda 17:45 (Sport Klub)
Helyszín: Érd Városi Sportcsarnok és Uszoda (2030 Érd, Velencei út 39-41.)
Játékvezetők: B. Pech Katalin, Vágvölgyi Mária

Ma este, 19 órakor szurkolói ankétot tartunk a Centrál Borház - Étterem és Panzióban. A férőhelyek korlátozottak, ezért az alábbi linken szükséges regisztrálni az eseményre.
ANKÉT FELIRATKOZÁSSzeretettel várjuk szurkolóinkat egy jó hangulatú beszélgetős estére.

A szerdai találkozóra a tavaszi alapszakasz bérletek nem érvényesek, a bérletesek foglalt helyét kedden pénztárzárásig fenntartjuk! A mérkőzés napján a jegypénztár 9 órától lesz nyitva, kapunyitás 16:30. Jegyelővétel hétköznap 9-17 óráig a Városi Sportcsarnok jegypénztárában!

A találkozóra minden DÍJMENTES JEGY elfogyott, további regisztrációra nincs lehetőség! Felhívjuk továbbá kedves szurkolóink figyelmét, hogy a regisztrált díjmentes jegyek szerdán 16:45-ig vehetők át, azt követően értékesítésre kerülnek!

Hétfőn és kedden délután, két-két mérkőzésen lép pályára az ÉRD NBI-es ifjúsági korosztályos csapata. Együttesünk a kilencedik helyért száll harcba a rájátszásban, mindkét nap 13:30-tól és 17:30-tól kezdődően az üllői csarnokban. Ellenfeleink sorrendben a Siófok, az Eger, a Fehérvár és a Veszprém csapatai lesznek, az ÉRD a kilencedik helyet szerezheti meg!

18:00 Győri Audi ETO KC – ÉRD

A felnőtt csapat közel egy hónapos kihagyást követően játszott újra tétmérkőzést. Szerdán hazai pályán folytatjuk az elődöntős párharcot.

Az első félidő jelentős időszakában egyenlő partnerei voltunk a bajnoki címvédőnek. A mérkőzés első tíz percében még vezetésnek is örülhettek az érdi szurkolók. A válogatott újonc Schatzl Nadine érdi színekben először lőtt büntetőket, mindkét győri kapussal szemben magabiztos kézzel értékesítette a hétmétereseket, csupán hatodik próbálkozása maradt ki. Mezőnyben Kovács Anna volt a legeredményesebb, hat találatot szezett jobbátlövőnk a tizenöt érdi akciógólból.

ÉRD NBI góllövőlista
Magyarázat: J - Játszott mérkőzés D - Dobott gól O - Otthon I - Idegenben R - Rájátszás 2P - Kétperces büntetés
ÉRD Góllövőlista 0411

Az elmúlt hetekben bravúrok sorát hajtotta végre serdülő csapatunk, amely a rájátszásban több komoly riválisát is idegenben győzte le. A lányok veretlenül várták a Szigetszentmiklós elleni találkozót, és őket is legyőzték hazai pályán, tíz góllal diadalmaskodtak szerda délután.

A elmúlt hét eredményei

2014. április 9. Szerda
OSB rájátszás 5-9. helyért | ÉRD - Szigetszentmiklósi NKSE 27:17 (12:7)

NBI Elődöntő 1. mérkőzés | Győri Audi ETO KC - ÉRD 35:21 (15:12)

2014. április 13. Vasárnap
Bp. I. Női felnőtt | Érdi VSE II. - KRSE 23:22 (14:11)

A címvédő otthonában lépünk pályára a hét közepén, az elődöntő első mérkőzésén. A serdülők újabb bravúros győzelmet értek el idegenben.

Női kézilabda NBI - Elődöntő 1. mérkőzés
Győri Audi ETO KC – ÉRD
Időpont: 2014. április 9. Szerda 18:00
Helyszín: Győr Városi Egyetemi Csarnok (9026 Győr, Egyetem tér 1.)
Játékvezetők: Tomecskó-Hunyadi Tamás, Unyatinszki Tamás

Negyedik első osztályú idényünkben, harmadszor szerepelhetünk bajnoki elődöntőben, az utóbbi három évben rendre az első négy között zártuk az alapszakaszt. A 2011/2012-es bajnokság után, most újra a Győr lesz az ellenfelünk az elődöntőben.

Az érdi serdülők a rájátszásban kiválóan szerepeltek eddig, így minden adva volt egy jó mérkőzéshez az MTK Hungária körúti otthonában. A forgatókönyv a mostanában megszokott volt, félidei hátrányból győztek fiataljaink. A héten hazai mérkőzéssel folytatódik a program, szerdán a Batthyány Tornacsarnokban, az eddig a rájátszásban pont nélküli Szigetszentmiklóst fogadjuk.

Kiskülönbségű, küzdelmes győzelmet aratott az Érdi VSE II., következő ellenfelük vasárnap a KRSE csapata lesz Csepelen.

A elmúlt hét eredményei, és a hét mérkőzései

2014. április 3. Csütörtök
OSB rájátszás 5-9. helyért | MTK-Budapest II - ÉRD 23:28 (14:13)

2014. április 6. Vasárnap
Bp I. Női felnőtt | FSZSE III - Érdi VSE II. 25:28 (15:13)

OSB rájátszás 5-9. helyért | Batthyány Tornacsarnok
17:30 ÉRD - Szigetszentmiklósi NKSE

NBI Elődöntő 1. mérkőzés | Győr Város Egyetemi Csarnok
18:00 Győri Audi ETO KC - ÉRD

Bp. I. Női felnőtt | Csepel ÁMK
17:00 Érdi VSE II. - KRSE

A felnőtt csapat folytatja felkészülését a bajnoki elődöntők jegyében, a válogatottak is csatlakoznak a kerethez. A serdülők szép győzelmet szereztek idegenben, ezzel folytatták nagyszerű rájátszásbeli teljesítményüket.

Nagy sikerrel rendeztük meg a Városi Sportcsarnokban, a Suli Kézilabda Utánpótlás Program tanévzáró tornáit. A sportággal tanóra keretében ismerkedő alsós általános iskolás gyerekek serege szerdán, és csütörtökön délután özönlötte el a számukra kialakított kézilabdapályákat. Több, mint 70 csapat versenyzett a két délutánon, mindkét nap az ÉRD felnőtt női NBI-es csapat játékvezetői közreműködésével.

A horvátországi Umagban, pénteken a házigazda B válogatottja ellen győzött a magyar nemzeti csapat, szombaton és vasárnap azonban alul maradtunk Horvátország legjobbjai ellen. Kisfaludy Anett mindhárom találkozón kerettag volt, Schatzl Nadine szombaton, Kovács Anna vasárnap maradt ki. Újoncként Schatzl vasárnap három gólt szerzett címeres mezben.
Alja Koren öt góljának is köszönhetően Svájcban folytatta jó EB-selejtezős szereplését Szlovénia, idegenben győztek csütörtökön 22:24-re. Vasárnap hazai pályán játszották a visszavágót, ott egy góllal tudtak nyerni Koren-ék (30:29), így továbbjutásra állnak csoportjukban, a szerbekkel oda-vissza döntetlent játszó svédek mögött.

Izgalmas mérkőzést hozott a serdülők dunaújvárosi vendégjátéka. A rájátszás első fordulójában idegenben ötgólos hátrányból mentett pontot csapatunk a Vecsés ellen, most még erre rátettek egy lapáttal Havril Károly lányai. Ugyanis a félidőben ismét 14:9 volt az állás, 17:13-ról azonban sikerült fordítani (17:18). Az utolsó tíz perc izgalmasan alakult, kettesével estek a találatok, így bőven volt fordulat. 21:20-nál még a vendéglátók álltak jobban, azonban az utolsó négy gólt a mieink lőtték, így 21:24-es győzelemmel távozhattunk. Csütörtökön újabb idegenbeli találkozó következik, a rájátszásba ötödikként érkező MTK Hungária körúti otthonába látogat csapatunk.

Újabb lépést tett a bajnoki cím felé az Érdi VSE II, hiszen győzelmük mellett, a második helyezett vereségével négypontos előnyt szereztek a bajnoki táblázaton, hét fordulóval a zárás előtt.