U17 III. osztály

Újabb forduló telt el utánpótlás csapatainknál is. Mutatjuk az elmúlt hétvége történéseit és eredményeit.

Az NB II-es felnőtt mezőnyben és az utánpótlás bajnokságban is szereplő ifjúsági csapat mindkét mérkőzését magabiztosan hozta az elmúlt fordulóban, valamint a III. osztályú csapat is nyerni tudott Vecsésen. Az U22-es lányok találkozóján a felnőtt kerethez tartozó játékosok nagy része, Simics Judit vezetőedzővel a helyszínen drukkolt.

NB II:
Érd U22 – Vecsés SE  35-31 (19-17)

U19 I. osztály:
SZISE – Érd  28-34 (16-20)

U19 III. osztály:
ÉRD - Vecsés-Sülysáp  35-23

A serdülőknél a III. osztályú gárda gólgazdag meccsen győzött, az első osztályúak azonban kikaptak a SZISE csapatától.

U17 I. osztály:
SZISE - Érd  30-21

U17 III. osztály:
Érd - Vecsés-Sülysáp   48-37

Az U14 I. osztályú lányok a felsőházban már a 2. fordulónál járnak, azonban ez a hétvége nem a mi szánk íze szerint alakult.

FTC - Érd  26-23 (13-11)

PC Trade Szegedi NKE - Érd   28-27 (15-13)

Az U12-es fordulón Csepelen, Vértesi-Simó Erzsébet edző beszámolója szerint a lányok rendkívül sportszerű, fegyelmezett játékot mutattak mindkét győztes mérkőzésen.

Érd - Moyra-Budaörs Handball 22:13

Szigetszentmiklós NKSE - Érd 12:27

Gratulálunk csapatainknak!

Hajrá, Érd!

Fontos győzelmeket arattak utánpótlás csapataink a múlt héten. Volt közte kötelező, de bravúros siker is. Ezekre tekintünk vissza!

Az NB II-ben a Ferencváros U22-es együttesével játszott az Érd. A mieink pedig a szoros első félidő után végül öt góllal nyertek, így továbbra is harcban vannak az ezüstéremért.

NB II

Érd U22–Ferencvárosi TC U22 33-28 (16-14)

Gólszerzők: Hajdú 9, Milkovics 8, Szunyok, Kerekes 5-5, Nánási, Horváth, Szalai, Urbányi, Zimek, Dicső

Szinte hasonló forgatókönyvvel múlta felül serdülő III. osztályú csapatunk a Ferencvárost. Annyi különbséggel, hogy itt a zöld-fehérek jelenleg ezüstérmesek és előtte csupán egyszer kaptak ki a bajnokságban. A mieink azonban remek játékkal tartották otthon a két pontot. Ráadásul ezzel versenyben vagyunk a dobogóért!

Érd–Ferencvárosi TC 33-30 (16-13)

Harmadik fontos sikerünk az U17-es I. osztályban érdekelt serdülő együttesünk nevéhez fűződik. A lányok szintén hazai közönség előtt diadalmaskodtak, méghozzá a Pénzügyőr ellen! Így megszereztük az első győzelmünket a bajnokságban úgy, hogy a félidőben még riválisunk vezetett!

U17 I. osztály

Érd–Pénzügyőr SE 34-30 (14-16)

Gólszerzők: Mikolik 8, Szilágyi 6, Bomba, Vilovski 5-5, Kálmán 4, Trinfa 3, Dobai 2, Márkus

Szép volt lányok! Gratulálunk csapatainknak! Hajrá, Érd!

A hétvégi fordulóban valamennyi utánpótlás csapatunk pályára lépett a bajnokságban, és sikerült veretlen mérleggel zárni a játéknapot!

A serdülő első osztályú lányok oda-vissza megverték a SZISE-t, és magabiztosan őrzik a második helyüket a NEKA mögött.

Serdülő I. osztály:
ÉRD – Szent István SE 29-26 (17-18)

Az Ifi I-es együttes visszavágott az októberi vereségért a SZISE-nek.

Ifjúsági I. osztály:
ÉRD - Szent István SE 23-21 (12-11)

Ifi III-as csapat továbbra is veretlenül vezeti a tabellát.

Ifjúsági III. osztály:
ÉRD - Emericus SE 42-24 (23-16)

A serdülő III-as gárda rangadót nyert, és igaz, hogy több meccset játszva, de a vezeti a középmezőnyt a tabellán.

Serdülő III. osztály:
ÉRD - Emericus SE 35-34 (19-18)

NB II-es csapatunk ősszel idegenben kikapott a Pénzügyőrtől, hazai pályán azonban sikerült pontot rabolnia és tartja pozícióját a középmezőnyben

ÉRD - Pázmánd Nkse    33-12

Gratulálunk mindegyik korosztálynak és az edzőknek!

Hajrá Érd!

Az NBII-es bajnokság 13. fordulójában az Érd a félidőben még négy gólos hátrányban volt az éllovas Szigetszentmiklós ellen, azonban óriási bravúrt végrehajtva sikerült megfordítania a mérkőzést és végül 31-30-as győzelmet aratott. További utánpótlás eredmények a cikkben.

A Szigetszentmiklós egy mérkőzéssel kevesebbet játszva, de így is a tabella tetején, abszolút esélyesként várhatta az érdi találkozót. A vendégek mindössze egy vereséget szenvedtek el eddig a szezonban, és ősszel hazai pályán magabiztosan nyertek csapatunk ellen. Apróbb pontatlanságok jellemezték a találkozó elejét, az első 10 percben összesen 5 gól esett. A vezetést így is sikerült megszereznie az Érdnek, de gyorsan fordított a Szigetszentmiklós (2-3). Innen még többször sikerült egyenlítenünk, a 23. percben 8-8- volt az állás, aztán robbantott a vendég együttes. Egy 6-0-s futással elhúzott, és hiába faragtunk a hátrányból, a szünetre így is 10-14-es állásnál mehettek a csapatok.

A fordulás után tovább tudta növelni előnyét a Szigetszentmiklós. A 39. percben ismét 6 volt közte. A hajrához érve továbbra is tartotta 4-5 gólos előnyét ellenfelünk, de Csáki Lilláék nem adták fel, és 7 perccel a vége előtt, már csak 1 volt közte(26-27). Szűk 3 perc múlva sikerült az egyenlítés, a vezetést azonban még nem sikerült átvenni. Minderre az utolsó percig kellett várni, Hajdú Gyöngyvér lőtt gólt, Pintér Polina pedig hárította a vendégek utolsó próbálkozását, így 31-30-ra meglepetésre az Érd legyőzte a listavezetőt és feljött a 6. helyre a tabellán.