NB I/B Felnőtt

Korosztály:

Ludvig Krisztina személyében újabb játékos folytatja Érden pályafutását. Az Orosházától érkező balszélső a következő idénytől erősíti csapatunkat.

Ludvig Krisztina Pilisvörösváron nevelkedett, majd a Ferencváros utánpótlásához került. Itt már bemutatkozott az NB I/B-ben is. Ezután a Vasashoz igazolt, majd fél év ausztriai légióskodás után az NB I/B-s Orosházánál tért vissza a hazai bajnokságba. A második évét tölti a Békés vármegyei csapatnál, amelyben az idei szezonban a klub 5. legeredményesebb játékosaként 24 meccsen 66 gólt szerzett. A következő idénytől pedig már érdi színekben láthatjuk a balszélsőt.

Célom az, hogy fejlődjek és előrébb jussak a kézilabdában. Az Érd jó csapat, ráadásul az edzővel, Simics Judittal dolgoztam korábban együtt. Tudom milyen vele a munka, nagyon szerettem az edzéseit. Ha idén nem sikerülne az Érd feljutása, akkor nagyon örülnék, ha jövőre meglenne. Fontos szempont lesz, hogy nyáron alaposan összeszokjunk és egy csapatként tudjunk játszani.

Ludvig Krisztina pályára lépett az Orosháza Érd Arénában lejátszott mérkőzésén is, ahol jövőbeli csapattársainak is bemutatkozhatott. Négyszer pedig be is talált a kapunkba.

Nehéz volt az Érd ellen játszani. A jövő évi keretből ismerem Háfra Lucát, aki poszttársam és Györfi Dórát is, aki velem együtt érkezik majd. Így nem fogok teljesen ismeretlen közösségbe kerülni, ez is pozitívum számomra. Elsődlegesen a gyorsaságom a fő erősségem. Ez szélen egyébként is nagyon fontos. Az Érd játéka is épít a gyorsindításokra és úgy gondolom ebben segítségére tudnék lenni a csapatnak én is.

Sok sikert kívánunk érdi színekben!

Korosztály:

Az NB I/B 24. fordulójában a kiesés ellen menekülő Gárdony-Pázmánd együttesét fogadtuk. Három hét szünet után, a gólgazdag találkozón egy pillanatra sem lankadhatott a mieink figyelme a végig harcosan játszó ellenféllel szemben. A mérkőzés szorosan alakult,  de végül 38-32-re behúztuk a győzelmet és sorozatban ötödik sikerét aratta csapatunk.

Az épp Érdről kölcsönbe adott Tóth Ficsor Nóra góljával a Gárdony szerzett vezetést a találkozón. Az első öt percben Szakály Flóra révén csak büntetőket követően tudtunk betalálni, a túloldalon pedig Berkes-Kaiser Melitta megmutatta miért áll a második helyen a góllövőlistán és kétgólos előnyhöz juttatta a vendégeket (1-3). Meglepetésre magabiztosan tartotta is a különbséget a Fejér vármegyei együttes, így Simics Juditnak már a 9. perc elején időt kellett kérnie (4-6). Sőt a 14. percben már hárommal is elléptek Molnár József tanítványai (7-10). Itt azonban jött a fordulat! Hét perc alatt egy 7-1-es rohammal fordított az Érd, és már a mieink vezettek hárommal (14-11). A félidő végéig 3-4 gól között váltakozott a fórunk, végül a szünetben 21-18-as állást mutatott az eredményjelző.

A fordulás után hiába próbáltuk lerázni ellenfelünket, rendre gólokkal tudtak válaszolni a gárdonyiak és a 39. percre egy találatra megközelítették csapatunkat (25-24). A következő percek is szoros játékot hoztak, de a Gárdonynak az egyenlítésért nem volt esélye támadni. Szűk negyed órával a vége előtt Török Lilly góljával ismét háromra nőtt a különbség (30-27). A hajrához közeledve észrevétlenül feszültté váló találkozón még volt esélye ismét egy gólra feljönnie riválisunknak, de a Pálmai Liza-Gerencsér Fanni-Panyi Anna trió végül nem hagyott kétséget afelől melyik csapat lesz a nyertes. Az utolsó négy percben már csak az Érd talált be, így a mieink végül megérdemelten, 38-32-re megnyerték az összecsapást.

NB I/B, 24. forduló

ÉRD – Gárdony-Pázmánd NKK  38-32 (21-18)
Érd Aréna

ÉRD: Imre – Szakály 7 (4), Gerencsér 2, Kellermann 6, Bánhidi 1, Panyi 8, Braun 1.

Csere: Németh (kapus), Csiszár-Szekeres, Pálmai 5, Török 4, Gerháth, Dávid-Azari 4 (1), Háfra.

A tabella itt megtekinthető.

Fotó: Balogh István

Korosztály:

Miközben a következő idény csapata kezd körvonalazódni, nem feledkezhetünk meg arról sem, hogy van még fontos tennivaló a szezon hátralévő részében. Az NB I/B 24. fordulójában a Gárdony ellen, szombaton 16 órától, az Érd Arénában folytatódik a bajnokság.

Nagyot fordult a világ a Gárdonnyal legutóbbi találkozásunk óta. A Fejér vármegyeiek a novemberi mérkőzésünk előtt mindössze egy pontot tudtak szerezni. Az október közepén frissen kinevezett Molnár József irányításával azonban fokozatosan javult a csapat eredményessége és a döntés azóta beigazolódni látszik, hiszen a Gárdony több meglepetésgyőzelmet is aratott, és 13 ponttal, holtversenyben áll a Pécs csapatával a 14-15. helyen. A bennmaradás azonban még így is távolinak tűnik számukra. Mindenesetre a gárdonyiak mindent megtesznek ennek érdekében, és a múlt héten, előrehozott fordulón döntetlent értek el Orosházán.

A vendégek legjobb góllövője Berkes-Kaiser Melitta az előző idényben még a Kecskemét játékosaként a 2. helyen végzett a góllövőlistán, amire most is nagyon jó esélye van. Beállóként már 155 gólt termelt és mindössze három találattal áll az első helyezett Pődör Rebeka mögött.

Összességében a kiesés ellen menekülő ellenfél ellen csapatunknak már a kezdetektől esélyeshez méltóan kell pályára lépnie. Idegenben 32-27-re sikerült nyernünk, Gerháth Kincső volt a legeredményesebb játékosunk 8 góllal.

ÉRD – Gárdony-Pázmánd NKK
Érd Aréna

2024. április 13. (szombat) 16:00

Korosztály:

Újabb NB I-es tapasztalattal rendelkező játékos érkezik. Török Fanni a Békéscsabától csatlakozik csapatunkhoz és irányítóként segíti majd az Érdet.

Csongrádon kezdtem a kézilabdát és 2017-ben igazoltam Békéscsabára. Itt végigjártam a ranglétrát, a serdülő, ifi és felnőtt korosztályokat. Mondhatni félig csabai nevelés is vagyok, így nekem most ez egy nagy váltás lesz. – kezdte Török Fanni a bemutatkozást.

A fiatal irányító harmadik idényét tölti az első osztályban, megszakítva egy NB I/B-vel. Idén 18 meccsen 24 gólt szerzett az NB I-ben. Tagja volt a csapatnak, amikor a csabaiak kiharcolták a feljutást, így ezzel a tapasztalattal és nagy lelkesedéssel vág majd bele az érdi kalandba.

Nagyon szimpatikus Simics Judit, mint edző. Én még nem dolgoztam vele együtt, de ellenfélként találkoztunk párszor. Abszolút motiváló, hogy ha NB I/B-s is lesz a csapat, a feljutásért fogunk küzdeni, ha ez idén nem sikerül. Én ezt átéltem Békéscsabán egyszer és tudom, hogy mennyi munkával jár, viszont pozitívan állok hozzá és nagyon várom már a közös munkát.

Irányító vagyok, de van, hogy átlövőben is megfordulok. Úgy gondolom, hogy védekezésben kettes védőként elég határozott tudok lenni. Támadásban nagyon jól látom a társakat, ki tudom őket szolgálni, de akár be is tudom magam cselezni. Természetesen van még hova fejlődnöm, ezért is várom a közös munkát, de amit kérnek tőlem, azt tudom teljesíteni. Jó csapatembernek tartom magam, a társak is ezt igazolták vissza. Ha bármi probléma van, próbálok mindig segíteni. :)

Sok sikert kívánunk!

Fotó: Milyó Pál/Békéscsaba

Korosztály:

Újabb igazolást jelenthetünk be, ugyanis balátlövővel erősödik csapatunk a következő idénytől. Györfi Dóra az NB I-es Vasastól érkezik.

Györfi Dóra is a Ferencvárosban tanulta az alapokat. Öt évet húzott le a különböző utánpótlás korosztályok csapataiban, közte egészen fiatalon már a másodosztályt is bőven megismerve. A Fradi U20-as gárdájában is termelte a gólokat, majd miután az Egerhez igazolt, ott sem tört meg a lendülete. Első egri szezonjában, 19 mérkőzésen 92-szer talált be az NB I/B-ben. A következő évben a Vasassal küzdött a feljutásért, amit végül siker koronázott, így idén az első osztályban is bemutatkozhatott. A legutóbbi fordulóban 6 góllal vette ki a részét a Vasas Békéscsaba elleni sikeréből.

A 2024-25-ös szezonban pedig már az Érd játékosaként ostromolhatja a riválisok kapuját.

Nagyon örülök neki, hogy Érdre kerülök. Simics Judittal már korábban is dolgoztam együtt még a Ferencvárosnál, és most is ő keresett meg, én pedig örömmel mondtam igent neki.

A csapattal azt szeretném, hogy ha idén nem sikerülnie, akkor a következő idényben mindenképp felkerüljünk az NB I-be és minél többet tudjunk fejlődni. Hármas védőként és támadásban legfőképp balátlövőként szoktam játszani. Csapatjátékosnak tartom magam, aki nem egyénileg akarja befejezni a támadásokat, hanem szeretem kiszolgálni a társaimat is.

Sok sikert kívánunk Érden!

Korosztály:

Korábban már bejelentettük több játékosunk szerződéshosszabbítását, most hírt adunk első új igazolásunkról is. A következő szezontól csapatunkat erősíti a hármas védőként és balátlövőként egyaránt bevethető Kobela Tamara, aki az MTK-tól érkezik.

Tamara a sportág alapjait a Ferencvárosnál tanulta, majd 18 évesen a Pénzügyőrhöz igazolt, ahol három évet játszott. A nagy lépcsőfokot Egerben tette meg, ahol a csapattal feljutottak az NB I-be is, így a balátlövő már fiatalon bemutatkozott az első osztályban és első idényében 19 mérkőzésen 32-szer volt eredményes.

Alsó tagozatosként az igazgató az iskolánkban javasolta, hogy menjek sportszakkörre kézilabdázni a felsősökkel. Keresztanyukám kézilabdázott még, de a családban sosem akartak rábeszélni, hogy kezdjem el. – emlékezett vissza Tamara a kezdetekre.
Aztán mikor az Egerhez kerültem, az kemény időszak volt, rengeteget dolgoztunk azért, hogy megálljuk a helyünket az NB I-ben. Nagyon jó szakasza volt a kézilabdás életemnek. Szerettem Egerben játszani és közben testnevelő tanári diplomát is szereztem.

Sajnálatos módon a sérülés nem kerülte el a balátlövőt, de ebből is csak erősebben került ki.

A sérülésem előtt még a bokám se ment ki, így nem volt egyszerű kezelni ezt a helyzetet, de a rehabilitáció sikeres volt, így túl vagyok már rajta. Nagy erőt adott, hogy az MTK-nál sikerült az NB I-be is visszatérnem. A csapatkohézió remek, szeretem ezt a csapatot is.

A fővárosi csapatnál az előző idényben fél év alatt 18 mérkőzésen lépett pályára és 25 gólt szerzett. Idén főleg védekezésben számítanak rá a kék-fehéreknél, de így is van két találata. A következő idénytől pedig már az Érdet erősíti.

Simics Juditot ismertem a Fradiból, illetve a TF-en is tanított, így nagyon örültem a megkeresésnek. Pozitív volt, hogy a csapatnak nagy céljai vannak. Egerben illetve Békéscsabán is tapasztaltam, hogy milyen amikor a feljutásért küzdünk, úgyhogy ha idén nem, nagyon remélem, hogy jövőre együttesen sikerülni fog a feljutás. Meghatározó tagja szeretnék lenni ennek a csapatnak.

Fotó: Hegedüs Gábor

Korosztály:

Az őszi mérkőzéshez hasonlóan megnehezítette a mieink dolgát a Ferencváros U19-es csapata az NB I/B 23. fordulójában. Leginkább az első játékrészben okoztak fejtörést a hazaiak, majd a fordulás után fokozatosan elléptünk ellenfelünktől és elhoztuk a két pontot az Elek Gyula Arénából.

A házigazda nem részesített bennünket szívélyes fogadtatásban és rögtön a mérkőzés elején két góllal elhúzott. Kellermann Dóra válaszolt kétszer is és a 7. percben kiegyenlített (2-2). A forgatókönyv a továbbiakban is hasonló volt, ismét kettővel elment a Fradi, irányítónk pedig tartotta a lépést, a 13. percben 4-4 volt az állás. Nem esett sok találat, de újra a zöld-fehérek kerültek kétgólos előnybe. Ezúttal Gerencsér Fanni szépített, majd a hajrához közeledve sikerült egyenlítenünk. Nem más, mint Kellermann góljával (7-7), aki hét perccel a szünet megszakította az eddigi sormintát és a mérkőzésen először vezetéshez juttatta csapatunkat (8-9). Az utolsó 5 percben már csak az érdi lányok találtak be, így a szünetre 13-10-es előnyben voltak a mieink.

A második játékrészben próbált visszazárkózni a Ferencváros és egy gólra fel is jött, de a házi gólkirály, Kármán Luca kiállítása után végérvényesen leszakítottuk ellenfelünket. Németh Kata és a védelem remekül dolgozott, kapusunk 40 %-os védési hatékonysággal zárt, Kellermann pedig a második harminc perc során is betalált, így 8 góljával a mérkőzés legeredményesebb játékosa lett. Simics Judit együttese az FTC U19-esei elleni 32-24-es, megérdemelt sikerrel kezdi meg két hetes szünetét.

NB I/B, 23. forduló

Ferencvárosi TC U19 – ÉRD  24-32 (10-13)
Budapest, Elek Gyula Aréna

ÉRD: Németh – Szakály 1, Panyi 6, Bánhidi 2, Kellermann 8, Gerháth, Háfra.

Csere: Imre (kapus), Csiszár-Szekeres 2, Gerencsér 3, Török 1, Dávid-Azari 5 (1), Horváth 2, Braun 2.

Korosztály:

Húsvét előtt az NB I/B 23. fordulójában az FTC U19-es csapatához látogatunk. A Ferencváros kérésére a pénteki mérkőzés 16 órakor kezdődik az Elek Gyula Arénában!

Pazar formában játszik a Ferencváros. 2024-ben mindössze kétszer kapott ki a bajnokságban. Összességében 14 győzelemmel és 8 vereséggel az 5. helyen áll a tabellán Illés Márton együttese és mindössze egy ponttal van lemaradva a 4. helyen álló Komáromtól.

A zöld-fehérek az előző idényben bravúrral harcolták ki a bennmaradást, majd idén teljesen átalakult kerettel vágtak neki a szezonnak. Az idei sikerek után megnőtt a fiatalok étvágya is, legutóbb az Egertől mindössze egy góllal kaptak ki, a Komáromot pedig magabiztosan 38-27-re legyőzték.

Szabó Aida a Fradi egyik húzóembere az utóbbi mérkőzéseken nem tudott játszani, a csapat mégis sikeres volt. Legeredményesebb játékosuk így Kármán Luca, akinek már csak három találat kell és eléri a százas határt.

Ősszel az Érd Arénában játszott találkozón hiába vezettek szinte végig a mieink, a vendégek egy pillanatra sem adták fel és ott loholtak a nyakunkban, végül 29-26-ra sikerült nyernünk. Csapatunk legutóbbi három meccsét is behúzta, de pénteken az októberi összecsapáshoz hasonlóan nehéz ellenfél vár Simics Judit tanítványaira. Ennek ellenére a két pont begyűjtésével tovább növelnénk győzelmi szériánkat.

Ferencvárosi TC U19 – ÉRD

2024. március 29. (péntek) - 16:00

Rovat:
Korosztály:

Igaz még nagyon fontos mérkőzések állnak az NB I/B-ben szereplő felnőtt női csapatunk előtt idén, de már most eldőlt, hogy jövőre is Simics Judit irányítja majd a szakmai munkát. Vezetőedzőnkkel beszéltünk az idei és távlati célokról!

Bár a szerződéshosszabbításod már a következő szezonra szól, de egyelőre, hogy tekintesz a bajnoki hajrára?

Szeretném teljesíteni, amit vállaltam, ha pedig nem sikerül idén, akkor jövőre mindenképpen. A matematikai esélyünk megvan még a feljutásra, persze bravúr is kell hozzá, de szerintem én és a csapat sem gondolja másképpen, hogy amíg van esélyünk, addig azt tartjuk szemünk előtt, amit kitűztünk célként. Azt azért látjuk, hogy ez nem olyan egyszerű feladat, hogy kimondjuk és az sikerülni is fog. Hibázási lehetőség mindenesetre már nincsen. Voltak sajnos olyan vereségeink, amik nem férnek bele, de azért nem rossz csapatoktól kaptunk ki. Bárhogy is alakul az idei szezon, jövőre mindenképp szeretnénk visszakerülni a legjobbak közé.

Ez az első teljes szezonod Érden. Mi az a pozitívum az eddigi idény alapján, amire lehet építeni a folytatásban?

Ahogy a szezon elején is elmondtam, sok fiatal játékossal dolgozom együtt az idei keretben. Sok mindenhez idő kell, és nem magyarázkodni szeretnék, de a szezon kezdete óta, ha végig nézzük, akkor annyi minden változott sérülések, kölcsönadás vagy kettős játékengedély miatt. Ez mindig újra tervezéseket igényelt a csapat szerkezetén belül, ami nem könnyű. Azt sajnálom, hogy lesznek távozóink, akik alapemberek voltak, mert örültem volna, ha a keret nagyrésze együtt marad.

Mekkora változás várható a keretben?

Az azért pozitívum, hogy úgy néz ki többen maradnak, mint amennyien mennek, ami azért más az előző évhez képest. Úgyhogy mondhatni a mag az együtt marad. Továbbá annak is örülök, hogy vannak, akik szívesen jönnek ide játszani. Ebben fontos az is, hogy vannak céljaink. Lesznek közöttük, akik volt tanítványaim vagy csak itt szeretnének dolgozni. Ez pedig szerintem jó dolog, hogy még mindig vonzó többeknek idejönni Érdre.

Sok sikert kívánunk a továbbiakban is az érdi kispadon! Hajrá, Érd!

Korosztály:

Az újonc Hajdúnánás együttesét fogadtuk az Érd Arénában. Az első félidő kiegyenlítettebb játékot hozott, a folytatásban aztán magabiztosan növeltük az előnyt és végül 26-18-ra a mieink nyerték az összecsapást.

Mindkét oldalon kapusbravúrokkal indult a találkozó. A kapunkban Imre Szofi két vendég támadásnál is remekül állt a lábán. A 4. perc elején Panyi Anna nyitotta meg a gólok sorát. Ezután még kiegyenlített a Hajdúnánás, de mint utóbb kiderült, ennél közelebb végül az egész meccs folyamán nem kerültek az Érdhez a nánásiak. Dávid-Azari első négy lövése mind utat talált a kapuba, így a 11. percben máris hárommal vezettünk (6-3). Tovább is nőtt a különbség, és a hajrához közeledve tartottuk a magabiztos négy gólos fórt (11-7). Ekkor kisebb pontatlanságok kezdték el jellemezni a támadásainkat és Skaliczki László együttese fel is jött mínusz kettőre (11-9). Ahogy a félidő legelején, úgy a végén is Panyi köszönt be, így a szorosabb első játékrészt végül magabiztosan, 13-10-es eredménnyel zártuk.

A fordulást követően egy kiállításos szakaszt 2-0-ra megnyertek a vendégek és egy gólra csökkentették a különbséget. Ez azonban nem tartott sokáig, 5 perccel később Pálmai Liza első érdi találatával ismét néggyel elmentek Simics Judit tanítványai. A folytatásban megmaradt a megnyugtató előny, mindenki játéklehetőséget kapott, és ahogy haladt előre a találkozó úgy játszott egyre magabiztosabban csapatunk. A vége előtt pár perccel támadhattunk a kétszámjegyű vezetésért is, ez azonban végül nem lett meg. A végeredmény 26-18 lett, így csapatunk továbbra is harcban a második helyért a bajnokságban.