Visszapillantó

A forduló eredményei, a bajnokság állása, házi góllövőlistánk Előrehozott mérkőzésen nyertünk Siófokon, a Veszprém nyerni tudott Debrecenben, a Vác gólaránnyal lépett elénk Az ötödik forduló rendezését a nemzetközi kupák határozták meg. Mert míg mi az EHF-Kupa két mérkőzése miatt már szeptemberben lejátszottuk a találkozót, az FTC, Győr páros ezen a hétvégén kezd(ett) a BL-ben, ők szerdán tudták le a soros bajnokit. Az is hasonló, hogy mindhárom csapat nyert - a Győr hazai pályán a Békéscsabát, a Ferencváros idegenben a Fehérvárt, mi a továbbra is nulla pontos Siófokot győztük le. Azóta a Balaton parton találtak vezetőedzőt, Kiss Szilárd máris elmondta, teljesen új csapat építésére van szükség. > Debrecenben a szünetben, hozzánk hasonlóan döntetlenre állt, de a második félidőben jó védekezésével elhozta a két pontot a Veszprém. A fiatal győriekre épülő csapat öt forduló után négy győzelemmel áll, csak a népligeti kirándulás volt számukra pont nélküli. Ezzel fel is kapaszkodtak a dobogóra, leszorítva a Vác, Érd párost. A tabellán szintén elénk kerülő váciak sokáig hátrányban voltak Kiskunhalason, ennek ellenére győzhettek volna a mérkőzés végén, amely igazságos döntetlent hozott. Ezzel pontszámban beért minket a Vác, akinek komoly mérkőzései jönnek - szerdán a Győrt fogadják, majd a 7. fordulóban Érdre utaznak majd. NB1 Alapszakasz 5. forduló eredményei 2012. szeptember 26. Szerda 18:00 – Siófok KC-Galerius Fürdő – ÉTV-Érdi VSE 27-34 (10-14) 2012. október 10. Szerda 18:00 – Fehérvár - FTC 21-30 (7-14) Győr - Békéscsaba 29-14 (14-9) 2012. október 12. Péntek 18:00 – Dunaújváros - BSE 31-24 (15-9) Debrecen - Veszprém 19-23 (12-12) 2012. október 13. Szombat 18:00 – Kiskunhalas – Vác 24-24 (13-9) Érdi góllövőlista