Visszapillantó

A forduló eredményei, az alapszakasz végeredménye, házi góllövőlistánk Az alapszakasz harmadik helyét tulajdonképpen Vácon szereztük meg, az egymás elleni gólkülönbség rangsorolt. A Kiskunhalas nyert pénteken, a Vác viszont vereséget szenvedett szombaton, így a Fehérvár KC-nak még pontot kellett szereznie az 5. helyhez, mi pedig már biztos harmadikként utaztunk Székesfehérvárra. Nagyot fordult a csapat körül a világ, szerda előtt még a felsőházi tagság sem volt biztos, vasárnapra pedig az elképzelhető legjobb helyezés is a kezünkben volt. NBI Alapszakasz Végeredmény A bajnokság rájátszással folytatódik. Az első négy helyezett a bajnoki címért versenyez, az elődöntőkben az első a negyedik helyezettel, a második a harmadikkal találkozik. Ennek megfelelően Győr - Vác és FTC - Érd összecsapások kerülnek megrendezésre. A párharcok az egyik fél két győzelméig tartanak, az elöl állók kezdhetnek otthon. A nyertesek a bajnoki döntőben mérik össze erejüket, míg a párharcok vesztesei a bronzéremért csatázhatnak, hasonló lebonyolításban. Az 5-8. helyezett csapatok a középházban, a 9-12. helyezettek az alsóházban, a kiesés elkerüléséért versenyeznek. A rájátszásban, a helyezéseik alapján 4-3-2-1 bónuszponttal indulnak a csapatok és oda-vissza mérkőznek egymással hat fordulóban. Visszatekintés a mérkőzésre Mérkőzés beszámoló - Hullámzó, változatos mérkőzés Székesfehérváron Az érdi játék csak helyenként emlékeztetett a szerdán látottakra. Oguntoye ismét kitünően védett, támadásban és vidékezésben azonban csak időszakosan sikerült jó teljesítmény nyújtani. Irányítónk, az érdi büntetők biztos kezű értékesítője Wolf Alexandra, a mérkőzést követően így értékelt: Nem igazán tudom, miért volt ennyire kétarcú ma a játékunk. Nem foghatjuk arra sem, hogy közel volt a két mérkőzés egymáshoz. De a legfontosabb most az, hogy meg van a harmadik hely és innen vágunk neki az alapszakasznak. ÉTV-Érdi VSE góllövőlista Magyarázat: J - Játszott mérkőzés D - Dobott gól O - Otthon I - Idegenben 2P - Kétperces büntetés NBI Alapszakasz 22. forduló eredményei 2013. március 29. Péntek DVSC - Győr 24-30 (12-15), Dunaújváros - Kiskunhalas 24-32 (9-20) 2013. március 30. Szombat FTC - Békéscsaba 39-22 (19-9), Veszprém - Vác 29-27 (16-15) 2013. március 31. Vasárnap BSE - Siófok 20-25 (11-14) Fehérvár KC - ÉTV-Érdi VSE 26-24 (15-13) . UTÁNPÓTLÁS A hétvége érdi mérkőzései 2013. március 29. Péntek OSB I. Leány Felsőház | Haladás VSE-Sportiskola - ÉTV-Érdi VSE 18-36 (8-18) 2013. március 31. Vasárnap NBI Ifjúsági| Fehérvár KC - ÉTV-Érdi VSE 36-22 (15-12) NBI Junior | Fehérvár KC - ÉTV-Érdi VSE 36-33 (18-18) Hajrá, Érd! Hajrá, ÉTV-Érdi VSE!