Vezet a Fradi az elődöntőben

Hiába kézilabdáztunk lendületesen és rohantuk le az ellenfelet, a helyzetkihasználásunk nem volt megfelelő a mai napon. Különös időpontban kezdődött az elődöntő első mérkőzése a Ferencváros és az Érd között. A két csapat történetének első érdi győzelme március végén az elődöntőt jelentette számunkra, a Fradi viszont a döntőbe jutásra készült. Az érdi meccshez képest a zöld-fehérek Tomorival bővültek, nálunk pedig betegség miatt Vincze Melinda maradt ki a keretből. A hazaiak kezdték jobban a találkozót, Tomori jelenléte hamar gondot okozott. Kettő null után ébredt fel az érdi csapat, feljavult Oguntoye és 3-2-nél a vezetést is sikerült megszereznünk, méghozzá két Török Petra góllal. A jó érdi védekezésekből többször is leindultuk a fővárosiakat, csakhogy a ziccereket nem tudtuk gólra váltani. A Fradi ugyanezt a szívességet nem tette meg nekünk, 4-3-as érdi vezetésről fordítottak 8-4-re. Az első negyedóra végén harmadik szélső gólunkat Balog Beáta lőtte, majd emberelőnybe kerültünk. Elez emberfogással lépett fel Tomorira, akit még Szucsánszki visszatérése előtt szintén kiállítottak. Az előny ellenére gólt kaptunk, így a különbség nem csökkent a négy perc alatt. Ziccerek sorát lőttük Abramovichba, így pedig nehéz a Népligetben mérkőzést nyerni. A 25. percben Bognár Barbara kapott a lábához, nem tudta folytatni a játékot, a helyére Oláh Nóra érkezett. A félidőhez érve Vukcsevics végre olyan gólokat szerzett, amit a játékvezetők is szabályosnak ítéltek, a beállós három találatával feleztük meg a különbséget a szünetre. A második félidőt pontosan ugyanúgy kezdtük, ahogy az elsőt, a két perc alatt dobott két ferencvárosi gól viszont már a 15-10-et jelentette. Kovács Anna a balátlövő pozíciójából, talpról lőtte első gólját a mérkőzésen, bejátszási kísérleteit könnyen szedték el a hazai védők, amiből gyorsindulásgólokat lőhetett az ellenfél (19-12). A megnyitott falban Dajka könnyen talált helyeket, mi pedig nem találtuk a támadójátékunk. A ferencvárosi közönség tovább tüzelte a hazai csapatot, akik láthatóan élvezték a játékot és igyekeztek kiszolgálni az egyre hangosabb fradistákat. Szabó Edina a 42. percben kért időt, tíz góllal léptek meg a fővárosiak. Az Érd ekkor három fiatallal: Buzsáki Nikolettával, Oláh Nórával és Kovács Grétával támadott, míg védekezésben továbbra is emberfogással őriztük Tomorit. Abramovich 50% körüli teljesítménnyel védett. Érezhető volt, hogy ma nincs (akkora) fordulat a mérkőzésben, mint legutóbb Érden. Az utolsó kilenc perchez érve sem nőtt a különbség, mindkét oldalon sok büntetőt ítéltek a játékvezetők. Szabó Edina az utolsó öt percben is koncentrált játékot kért és buzdította a lányokat, amivel sikerült tízen belülre hozni a különbséget. Az esélyeknek megfelelően a Ferencváros megnyerte az elődöntő első összecsapását, a hazai visszavágón bravúr kell a csapattól, hogy három meccses legyen a párharc. Érden is a vendégek lesznek a mérkőzés esélyesei, de egyszer már sikerült, miért ne történhetne meg újra...