Vereség a Népligetben

A K&H női kézilabda liga küzdelmeiben csapatunk 32:15-ös vereséget szenvedett az FTC-Rail Cargo Hungaria együttese ellen az Elek Gyula Arénában.

A 21. forduló mérkőzését a haziak kezdték jobban, első találatunkat Tóth Gabriella szerezte a tizedik percben (5:1). A folytatásban balkezeseink voltak eredményesek, Krpez Slezák Katarina büntetőből, Kiss Nikolett pedig átlövésből vette be a ellenfelünk kapuját. A játékrész utolsó harmadára fordulva Jamina Roberts talpról, válogatott jobbátlövőnk pedig újra a szaggatottról lőtt a hálóba (11:5). A félidő utolsó perceiben Szabó Laura és Gávai Szonja növelték találataink számát, de ezekre is volt válasza a hazaiaknak, így a szünetre 15:7-es állásnál vonultunk.

A fordulás után Krpez Slezák Katarina talált be hétméteresből, majd saját nevelésű játékosunk, Moncz Nikolett átlövésből szerezte első NB I-es felnőtt találatát (20:9). A 41. percben Jamina Roberts és Mariama Signaté kilenc méterről vette be a zöld-fehérek kapuját, majd Szabó Laura beállóból jegyzett gólt, mellyel 29:13-ra alakult az állás. A hajrára fordulva Krpez Slezák Katarina a hétméteresvonalról, majd Kiss Nikolett a szaggatottról lőtt a hálóba a 32:15-ös végeredménnyel záruló összecsapáson. Csapatunk legközelebb szerdán a Kisvárda Master Good SE ellen lép pályára hazai környezetben. A mérkőzésre jegyek már kaphatóak az ÉRD Aréna jegypénztárában, és online az ÉRD Aréna weboldalán!