Továbbjutottunk a Magyar Kupában

Felnőtt csapatunk a DVSC-TVP ellen elért 32:21-es győzelmével bejutott a Magyar Kupa 5. fordulójába.

Az év első hazai mérkőzésén a DVSC-TVP együttesét fogadták lányaink az ÉRD Arénában. A Magyar Kupa találkozón egy kivédekezett vendég akciót követően Krpez Slezák Katarina szerzett vezetést csapatunknak, majd Mariama Signaté duplázta meg előnyünket. Jól záró védelmünk mögött Janurik Kinga védéseinek köszönhetően a Debrecen az első negyedóra végén lőtte harmadik gólját, míg Szabó Laura hétméteresből, és jobbszélsőnk a posztjáról és kapusunk indításából is bevette a kaput, 6:3-ra alakítva az állást. A folytatásban egy perc alatt két átlövőnk, Mireya González Álvarez és Klivinyi Kinga is növelték találataink számát, majd Coralie Lassource a szélről volt eredményes, miközben Julie Foggea hárította Lotte Grigel büntetőjét (12:6). A félidő hajrájában Kiss Nikolett és Tóth Gabriella a szaggatottról lőtt a hálóba, míg Szabó Laura Mireya González Álvarez bejátszását váltotta gólra. A játékrész utolsó találatát Klivinyi Kinga szerezte az utolsó másodpercekben (17:10).

A fordulás után Mariama Signaté átlövésből vette be Horváth-Pásztor Bettina hálóját, majd Andjela Bulatovic lerohanás végén, Krpez Slezák Katarina pedig a szélről volt eredményes. Coralie Lassource és Mireya González Álvarez révén zsinórban három találatot lőttünk, mellyel a 43. minutumra tízgólos előnyre tettünk szert (23:13). A következő percekben spanyol jobbátlövőnk, Tóth Gabriella és Gávai Szonja góljaival tartottuk előnyünket (26:16). A félidő utolsó harmadára előbb Klivinyi Kinga, majd Kiss Nikolett volt eredményes átlövésből, míg Gávai Szonja egy kivédekezett debreceni akció után lőtt a kapuba. A 32:21-es végeredményt Kiss Nikolett gólja állította be. Győzelmünkkel bejutottunk a Magyar Kupa V. fordulójába, melynek sorsolása kedden lesz. Lányaink legközelebb egy hét múlva szombaton a K&H női kézilabda liga 12. fordulójában az Alba Fehérvár KC csapatát fogadják az ÉRD Arénában. A találkozóra jegyek már kaphatóak az ÉRD Aréna jegypénztárában, és online az ÉRD Aréna weboldalán.