Továbbjutás, kettős győzelemmel

A belarusz HC Gorodnichanka méltóságteljes búcsúja - kitettek magukért a fiatalok a visszavágón ÖSSZESÍTÉSBEN: ÉTV-Érdi VSE – HC Gorodnichanka 77-48. Továbbjutott kettős győzelemmel az ÉTV-Érdi VSE! Nem sok minden változott a pénteki összecsapáshoz képest, a vasárnapi visszavágóra: most papíron mi voltunk a hazai csapat, a TV közvetítette élőben a találkozót, kicsit kevesebb néző jött el a látszólagos tétnélküliség következtében, a Gorodnichanka játékosai aludhattak a mérkőzés előtt, Takács Kitti nem volt a keretben nálunk. A pályán viszont teljesen más zajlott, mint az első mérkőzésen. Vendég vezetéssel indult a találkozó, 2-0-ra 3-1-re és 6-4-re is vezetett a Gorodnichanka. Az első negyedórában egy szezonra elégnyi kapufát lőttünk, az ellenfél kapusa Kumpel pedig többet védett 15 perc alatt, mint a pénteki meccs egészében. Tizennyolc perc után ébredtünk fel, Janurik állt a kapuba, elől Bognár és Elez vezérletével fordítottunk. Tíz-tíznél még egyenlő volt az állás, majd öt érdi gól következett. Ismét Balog pályára lépése, valamint Szekeres vállalkozó kedve hozta meg a várt különbséget. Egyre inkább összeállt a védekezésünk és ismét olyan jeleneteket láttunk, mint pénteken – a vendégek nem tudták befejezni az akcióikat, mi pedig gyors indulásokból szereztünk találatokat. Bár a sárgalapokat nagyon korán kiosztották mindkét csapatnak a koszovói játékvezetők, kiállításokra alig volt szükség. Bár némileg valóban rányomta a bélyegét a mérkőzésre, hogy az első perctől egyértelmű volt a továbbjutásunk, a belarusz csapat mindent elkövetett, hogy izgalmassá tudja tenni a mérkőzést, hogy ne csak tisztes helytállás legyen a dologból, hanem akár egy részsiker. Stabil védekezéssel biztosítottuk, hogy a győzelem mindenképpen meg legyen, nem volt túl nagy irama a játékrésznek. A kétszámjegyű különbséghez így is többször közel kerültünk, de átmenetileg sem lett meg ezen a meccsen. Gridnyeva két hetest is megfogott, Oguntoye az utolsó negyedórában állt vissza és mutatott be bravúrokat. Góljaink nagyon eloszlottak játékosaink között, mindenki lőtt ugyanis legalább egyet, aki pályára lépett. A belaruszok minden gólnak egyformán örültek, az utolsó percekben dobott gólokat is ünnepelték. Első nekifutásra 29 góllal jutottunk túl az ellenfélen. Ezzel a legjobb 32 közé jutottunk, ahol már a kiemelt csapatok is csatlakoznak a mezőnyhöz. A sorsolást a második körrel együtt tartották, így azt már most tudjuk, hogy számunkra a Metz Handball francia gárdája lesz a következő ellenfél. A párharcot mi kezdhetjük itthon, így a november 10-ei hétvégén fogadhatjuk a franciákat, a rá következő hétvégén pedig nekünk kell utazni a visszavágóra. A mérkőzések lekötése folyamatban, mint ahogy a Veszprém elleni bajnoki találkozó átkötése is, amelynek eredetileg kijelölt időpontjában az EHF-Kupában szereplünk majd.