Oguntoye parádé Siófokon

Alig lehetett a csapatnak gólt lőni, példaértékű védekezéssel és parádés kapusteljesítménnyel hoztuk el Siófokról a bajnoki pontokat. Győzelemmel kezdtük a bajnokságot, Siófokon terveztük folytatni a jó szereplést. Két éve egymás ellen játszott a bronzéremért a két csapat és az ellenfél örülhetett, míg tavaly mi értünk fel a dobogóra, a Siófok a kiesés elkerülésért vívott sikeres harcot. Három nullával indítottuk a találkozót, a negyedik percben talált be először a hazai csapat. Két nagy bombával felzárkózott az ellenfél 4:3-ra, öt percig nem lőttünk gólt. A félidő derekán érdi gólok követték egymást, lendületesen vittük rá a labdát a siófoki védőfalra, gyorsindulás gólokat szereztünk, szélsőink mintaszerűen ejtegették át az egyébként jól védő Pastrovicsot. Csakhogy az ő teljesítményét is elhomályosította az ellenfél kapusáé, jelen esetben az érdi hálóőr Oguntoye parádéja. Kapusunk bőven 50% felett fogta a lövéseket, ami érthetően el is bizonytalanította a siófokiakat. Tizenegy perc után lőtt újra gólt a vendéglátó, eddigre 9-4-re megléptünk. Öt-hat gólos előnyben kézilabdáztunk, a játék képét tekintve hízelgő volt a négygólos különbség, amire az utolsó két percben szerzett két góljával felzárkózott a hazai csapat. Védekezésben időszakonként feljavult az ellenfél is és meg tudta állítani az érdi rohamokat, a 36. percben 10-13-nál volt legközelebb a pontszerzéshez a Siófok. Ezt azonban újabb tizenegy perc hazai gólcsend követte, amivel eldöntöttük a mérkőzést (10-18). Egy perc alatt kettőt is tudott lőni az SKC, de ismét érdi gólok jöttek. Az utolsó tíz perc kezdetén két labda is szerencsésen került a szélsőinkhez, a különbség pedig 10 gólosra nőtt. 13-25-ről négy gólt szerezve némileg kozmetikázott a Siófok, az ÉRD azonban így is magabiztosan győzött idegenben. Csapatként nyújtottunk jó teljesítményt, a védekezés nagyon egyben volt, támadásban tíz mezőnyjátékosunk is eredményes tudott lenni, eloszlottak a találatok. Az egész mérkőzésen egyetlen kiállítást ítéltek ellenünk, azt is rosszul elvégzett csere következtében. Oguntoye 23 védésével járult hozzá a két pont megszerzéséhez, mellyel továbbra is vezetjük a bajnokságot. Szünet következik a bajnokságban, legközelebb hazai pályán a Vác csapatát fogadjuk szeptember 18-án szerdán 20 órától. Jövő szombaton a Bajnokok-ligája selejtező-csoportjában az LK Zug Handball csapata ellen lépünk pályára 15 órától az Elek Gyula Arénában.