Nem bírtunk a hazaiakkal

Junior csapatunk az év utolsó bajnoki mérkőzésén 44:21-es vereséget szenvedett a Győri Audi ETO KC együttesétől.

A bajnokság 9. fordulójában Reizinger Sára átlövésből szerezte csapatunk első találatát, majd Plesztovits Alexa hétméteresből volt eredményes (2:2). A folytatásban ellenfelünk zsinórban négy gólt szerzett, mellyel 6:2-re alakult az állás. Plesztovits Alexa beállóból is bevette a győri kaput, míg Márczy Tekla betörésből talált be, de a hazai csapat így is növelni tudta előnyét (12:7). A játékrész második felére fordulva Németh Patrícia lőtte egyetlen gólunkat tíz perc alatt, míg a győriek tízszer is eredményesek voltak (22:8). A hajrában Illés Virág beállóból, Németh Patrícia pedig átlövésből talált a kapuba, így 27:12-es eredménynél vonulhattak szünetre a csapatok. A fordulás után Bernát Dorina a szélről, míg Illés Virág beállóból talált a hálóba, de hátrányunkat nem tudtuk csökkenteni (31:14). A játékrész középső harmadában Plesztovits Alexa révén egyszer vettük be a zöld-fehérek kapuját, míg a Győr tízszer volt eredményes (41:15). A mérkőzés hajrájában Plesztovits Alexa három, illetve Bernát Dorina egy találatával csökkentettük hátrányunkat, míg riválisunk a játékrész utolsó nyolc percében egyszer vette be Németh Zsófia kapuját (44:19). A mérkőzés utolsó két gólját Ágoston Nóra és Márczy Tekla szerezte a 44:21-re végződő mérkőzésen.