Nagyszerű játékkal nyertünk Siófokon

NB I-es felnőtt csapatunk a K&H női kézilabda liga 4. fordulójában remek csapatjátékkal 22:32-es győzelmet ért el a Siófok KC együttese ellen.

A válogatott szünetet követően a siófoki Beszédes József Általános Iskola tornatermében léptek pályára lányaink. A 4. forduló mérkőzésén Mireya González Álvarez szerzett vezetést együttesünknek, majd Klivinyi Kinga, illetve Kisfaludy Anett akciógóljaival, és Katarina Krpez Slezak értékesített hétméteresével háromgólos előnyre tettünk szert (1:4). A folytatásban tovább növeltük vezetésünket, Klivinyi Kinga átlövésből, szerb jobbszélsőnk pedig posztjáról és lerohanásból is betalált (3:9) A félidő derekán felváltva estek a gólok, majd a hajrájához érkezve zsinórban négy hazai találattal 10:13-ra zárkózott a Siófok. Az utolsó percekben Klivinyi Kinga duplázott, majd a 11:16-os félidei eredményt Andjela Bulatovic indításból Katarina Krpez Slezak alakította ki.

A fordulás utáni első percekben minden hazai gólra volt válaszunk, szerb jobbszélsőnk és magyar válogatott balátlövőnk révén (15:20). Ezután pedig a következő hét minutumban kiválóan záró védőfalunk mögött a remek védéseket bemutató Janurik Kinga egy gólt kapott, míg támadásban lerohanás végén, és felállt fal ellen is többször eredményesek voltunk, így 16:27-es előnyre tettünk szert a 46. percben. Kettős emberhátrányunkat kamatoztatva a Siófok négy találatot lefaragott hátrányából, de Mariama Signaté és Jamina Roberts átlövéséből, valamint svéd átlövőnk és Gávai Szonja lerohanás végén jegyzett találatával visszaállítottuk a tizenegygólos különbséget (20:31). A 22:32-es végeredményt saját nevelésű beállónk, Szabó Laura alakította ki az egész mérkőzés alatt kitűnő hangulatot teremtő szurkolóink legnagyobb örömére. Lányaink legközelebb szerdán a Győri Audi ETO KC ellen lépnek pályára az ÉRD Arénában, majd a hét utolsó napján a Hufbau-Akker Kecskeméti NKSE lesz az ellenfelünk. A szerdai találkozón már 17:00-tól várunk mindenkit az ÉRD Aréna előtt közös hangolódásra!