Küzdelmes mérkőzésen nyert a Győr

A bajnokság 5. fordulójában a teltházas ÉRD Arénában 27:34-es vereséget szenvedtünk a Győri Audi ETO KC-tól .

A szombati Siófokon elért győzelmet követően a hét közepén a Bajnokok Ligája és bajnoki címvédő Győri Audi ETO KC volt az ellenfelünk. A csordultig megtelt ÉRD Arénában lányaink kezdték jobban a mérkőzést, előbb Katarina Krpez Slezak értékesített egy büntetőt, majd Kisfaludy Anett Janurik Kinga indítását váltotta gólra. A zöld-fehérek első találatára szerb jobbszélsőnk akcióból, Coralie Lassource pedig gyors ellentámadás végén válaszolt, és alakította 4:1-re az állást. 5:2 után a vendégek ötször voltak eredményesek, majd magyar válogatott beállónk törte meg gólcsendünket (6:7). A 12. percben francia balszélsőnk egalizált, de a fordítás nem sikerült, így az első negyedóra végén 8:10 állt az ÉRD Aréna eredményjelzőjén. Ezt követően felváltva estek a gólok, Klivinyi Kinga, Coralie Lassoruce és Tóth Gabriella találataira is volt válaszuk a zöld-fehéreknek. A játékrész hajrájában két átlövőnk, Mireya González Álvarez és Mariama Signaté csökkentette hátrányunkat, végül a szünetre négygólosra nőtt a különbség (13:17).

A fordulás után Andjela Bulatovic felállt fal ellen, Jamina Roberts pedig egy kivédekezett vendég akciót követően vette be Kiss Éva kapuját. A következő percekben spanyol és magyar átlövőnk is a szaggatottról volt eredményes, majd emberhátrányban Kisfaludy Anett hozta közelebb csapatunkat (18:21). Katarina Krpez Slezak, Tóth Gabriella és Klivinyi Kinga találatainak, valamint Julie Foggea hárított hétméteresének köszönhetően a 43. percben 21:22-re zárkóztunk. Közelebb azonban nem tudtunk kerülni ellenfelünkhöz, majd az utolsó tíz minutumra ötre nőtt a két csapat közti különbség (23:28). A hajrában Tóth Gabriella akcióból és a büntetővonalról is eredményes volt, míg Gávai Szonja lerohanás végén, Klivinyi Kinga pedig átlövésből növelte találataink számát a végül 27:34-es végeredménnyel záruló összecsapáson. Lányaink legközelebb vasárnap 18:00-tól lépnek pályára, akkor a Hufbau-Akker Kecskeméti NKSE lesz az ellenfelünk. A találkozóra jegyek még kaphatóak az ÉRD Aréna jegypénztárában és online az ÉRD Aréna weboldalán. Hajrá ÉRD!