Kijutott a vb-re a válogatott

Az idegenbeli kiütéses 41–23-as siker után hazai pályán is győzött és kijutott a november végén kezdődő, Japánban rendezendő női kézilabda-világbajnokságra a magyar válogatott.

A fölényes grazi győzelem után az osztrákok elleni zalaegerszegi visszavágó tulajdonképpen formalitás volt Kim Rasmussen szövetségi kapitány lányai számára, akik már a szünetben hatgólos előnyben voltak, s végül remek védekezésüknek köszönhetően 28–19-es győzelmet arattak, így kettős győzelemmel, 69–42-es összesítéssel jutottak ki az év végi vb-re.

A mérkőzésen az ÉRD játékosai közül Janurik Kinga kiváló kapusteljesítménye mellett Tóth Gabriella és a válogatottban tétmérkőzésen is bemutatkozó Kiss Nikolett két-két gólt szerzett, míg Szabó Laura egy hétméterest értékesített. Kingának ez volt a 25. válogatott mérkőzése, ennek alkalmából a kezdő sípszó előtt egy emlékplakettet vehetett át.

A Markéta Jeřábkovával kiálló Csehország korábban hazai pályán meglepetésre 26–24-re győzte le Montenegrót. A Nikšićben rendezett második mérkőzésen Montenegró a szünetre minimális előnybe került (12–11), majd 25–23-ra nyert, így 49–49-es összesítéssel, idegenben lőtt eggyel több góllal jutott tovább. A találkozón a csehek legeredményesebb játékosa a hatgólos érdi balátlövő volt.

Az ÉRD játékosai közül a Krpež-Šlezák Katarinával, Jelena Lavkóval és Jovana Kovačevićcsel felálló szerb nemzeti együttes június 6-án Lublinban játszik Lengyelország ellen. Az első mérkőzést hazai pályán déli szomszédaink nyertek 33–19-re.

MAGYARORSZÁG–AUSZTRIA 28–19 (16–10)
Zalaegerszeg, 2200 néző. V: Ilieva, Karbeszka (észak-macedónok)
MAGYARORSZÁG: Bíró B. – Lukács V. 2, Tomori 2, Tóth G. 2 (1), Szabó L. 1 (1), Háfra N. 1, Schatzl Nadine 1. Csere: JANURIK (kapus), Tóvizi 1, KLIVINYI 5, Faluvégi D. 1, Márton G., Kiss N. 2, Klujber 6 (5), Kopecz 3 (2), Pásztor N. 1.
Szövetségi kapitány: Kim Rasmussen
AUSZTRIA: Blazek – Wess 1, Kovács P. 5 (2), Frey 5 (2), Huber 3, Ivancok, Dedic 2. Csere: Curic (kapus), Magg, Schindler, Neidhart, Tomasini 3, Kaiser, Berisha.
Szövetségi kapitány: Herbert Müller
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–1. 7. p.: 3–2. 12. p.: 5–3. 16. p.: 7–6. 20. p.: 8–8. 24. p.: 13–8. 35. p.: 18–12. 41. p.: 22–14. 45. p.: 24–24. 55. p.: 27–17
Kiállítások: 8, ill. 2 perc
Hétméteresek: 9/9, ill. 7/4

Forrás: ÉrdMost.hu Kép forrása: MKSZ