Junior győzelem a Mosonmagyaróvár ellen

A bajnokság utolsó hazai mérkőzésén junior együttesünk 35:29-es győzelmet ért el a Mosonmagyaróvári KC SE csapata ellen.

A mérkőzés első perceiben Márczy Tekla és Németh Patrícia juttatta vezetéshez csapatunkat, majd Czirják Orsolya és Reizinger Sára találataival tartottuk előnyünket (4:2). Az első negyedóra végéhez érve egyenlítettek a vendégek, de a vezetést nem tudta átvenni az MKC, köszönhetően Márczy Tekla és Reizinger Sára újabb góljainak (10:9). A félidő hajrájában Plesztovits Alexa értékesített büntetőjével már hárommal is vezettünk, de a szünetben 17:16 állt az ÉRD Aréna eredményjelzőjén. A fordulás után is fej-fej mellett haladtak a csapatok, Plesztovits Alexa két, illetve Pigler Nikolett és Bernát Dorina egy-egy találatára négy vendéggól volt a válasz (21:20). A játékrész közepén 26:25 után két minutumon belül Plesztovits Alexa két hétméterest is gólra váltott, míg Ágoston Nóra a szélről vette be a kaput, így az 50. percben 29:25-re vezettünk. A hajrában Domokos Dalma és Kertész Ramóna növelték találataink számát, a végül 35:29-re megnyert mérkőzésen. Gratulálunk a győzelemhez!