Junior győzelem az ÉRD Arénában

Junior csapatunk a bajnokság 16. fordulójában 38:24-es győzelmet ért el a Kisvárdai KC korosztályos együttese ellen.

A találkozón a vendégek szereztek először vezetést, de 1:2 után lányaink zsinórban hatszor voltak eredményesek, így a tizedik percben 7:2-re vezettünk. A folytatásban Plesztovits Alexa és Márczy Tekla büntetőből, Bernát Dorina pedig akcióból növelte találataink számát (10:3). A félidő utolsó tíz percére fordulva Wágner Virág lerohanás végén, Plesztovits Alexa pedig beállóból lőtt a kapuba, míg a 18:9-es félidei eredményt Domokos Dalma állította be a jobbszélről. A fordulás után Márczy Tekla betörésből, Németh Patrícia pedig átlövésből volt eredményes, miközben Zsigmund Emese hétméterest hárított. A játékrész közepén Márczy Tekla szerezte egymást követő négy találatunkat, majd Ágoston Nóra a szélről alakította 28:22-re az állást. A mérkőzés utolsó öt percében érintetlen maradt Zsigmund Emese kapuja, míg lányaink nyolc gólt is lőttek a 38:24-es végeredménnyel záruló összecsapáson. Gratulálunk a győzelemhez!