Ilyen tavaszról álmodunk!

A szezon legnagyobb arányú győzelmével indítottuk az alapszakasz második körét. Hazai pályán, magabiztosan győztük le a Debrecent a hétközi fordulóban. Már a félidőben nyolcgólos volt az érdi előny, amely a végére húszra duzzadt. Igazi csapatmunkával nyertünk, a pályára lépő mezőnyjátékosok kivétel nélkül gólokkal járultak hozzá a sikerhez. Győzelmünkkel újra a legjobb négy között vagyunk a tabellán. Csak pár nap volt regenerálódni és fejben helyre tenni a dolgokat, mert fájó vereséget követően kellett újra hazai pályán játszani. Szabó Edina négy helyen változtatott a kezdőcsapatot illetően, szélsőit és irányítóját is cserélte. A szurkolók az első öt percben jelezték, hogy többet várnak a csapattól. A csapat pedig vette a lapot (és az első akadályt). Igaz nem indult könnyen a mérkőzés, kettő-nullás vezetést követően, hat percig nem lőttünk gólt. A kilencedik percben így még csak 2-2 volt, de a mérkőzésen ekkor volt utoljára döntetlen az állás. Kristina Elez az első félidőben csak védekezett, de tette a dolgát és olykor igyekezett gyors támadásokat is szervezni. Oguntoye nagyszerűen kezdett az érdi kapuban, az első félidőben hét gólt kapott és bőven 50% feletti teljesítményt nyújtott. Szekeres Klára és Kovács Anna átlövéseivel 9-4-re vezettünk és a védekezésünk is nagyon jól működött. Nem volt megtorpanás a lendületünkben, szünetig nyolcgólosra növeltük az előnyünket. Fordulás után is az érdi akarat érvényesült, a különbség tovább nőtt, a 37. percben már 10 gól volt közte. A fiatal debreceniek egyre többször maradtak le védekezésnél, amiből kiállítások sora következett, kettős emberhátrányba is kerültek két alkalommal. Az egész csapat nagy akarattal küzdött és sokkal pontosabban kézilabdázott, mint szombaton. Elez hajszálpontos átlövéseivel megcsillogtatta kvalitásait, Koren jobbátlövőként sem vallott szégyent, Wolf pedig beállós poszton is megmutatta magát, hogy a mérkőzés elején orrba vágott és minden helyzetét értékesítő Vukcevic is szusszanhasson egy keveset. Az utolsó tíz perc kezdetén még csak 27-14-re vezettünk, de a második félidőben 4:2-es védekezés megzavarta a vendégeket, a végén pedig fel is adták a küzdelmet. Kiváló indításai után, megszerezte első NB1-es felnőtt gólját Kovács Gréta, a slusszpoént pedig Vincze Melinda tette a végére, utolsó pillanatokban szerzett találatával húsz gólos lett a különbség. Egy pillanatra meg szabad állni és lehet örülni. Nem azért, mert legyőztük a fiatal Debrecent. Azért, mert csapatként győztünk, és talán visszataláltunk a helyes útra. Így, csapatként esélyünk van bejutni az elődöntőbe, ahová még nagyon hosszú út vezet.