Hatodszor is megszereztük a bronzérmet!

NB I-es felnőtt csapatunk az idei szezonban sorozatban hatodik bronzérmét szerezte meg a bajnokság küzdelmeiben. Együttesünk pénteken a K&H női kézilabda liga 25. fordulójában 21:18-as vereséget szenvedett az Alba Fehérvár KC otthonában. Serdülő III. osztályú lányaink a tabella második fokán fejezték be a bajnoki küzdelmeket.

A 2017/2018-as bajnokság vége előtt egy fordulóval csapatunk hatodik bronzérmét gyűjtötte be.

A szezon utolsó idegenbeli mérkőzésén Jamina Roberts szerezte az első találatot, majd Kisfaludy Anett váltotta gólra Krpez Slezák Katarina bejátszását. 2:2 után a Fehérvár ötször volt eredményes, míg lányaink közül Szabó Laura jegyzett gólt (6:3). A játékrész középső harmadában kettőre zárkóztunk, sőt a 23. percben Coralie Lassource 8:7-re alakította az állást. A 10:8-as félidei eredményt Kprez Slezák Katarina állította be, majd a második játékrész elején a hazaiak növelték előnyüket. Erre Szabó Laura hétméteresből, jobbszélsőnk pedig akcióból válaszolt, de így is három gól különbség volt a két csapat között (13:10). A folytatásban Mariama Signaté átlövésből szerezte együttesünk három egymást követő találatát, majd a 47. percben saját nevelésű beállónk ismét eredményes volt, mellyel 16:16-ra alakult az állás. A mérkőzés hajrájához érkezve Krpez Slezák Katarina góljával lányaink vezettek, de a hazaiak fordítani tudtak, és otthon tartották a két bajnoki pontot (21:18).

ÉRD NB I góllövőlista

A hét elején Pest megye ifjúsági csapatunk Dunavarsányban lépett pályára, de a pontszerzés nem sikerült lányainknak. Bp. I. osztályú együttesünk vereséget szenvedett a Rév TSC csapata ellen. Serdülő III. osztályú együttesünk utolsó bajnoki mérkőzését megnyerte a Budai Farkasok ellen, így ezüstérmesek lettek bajnokságukban. Gratulálunk!