Győzelemmel a tabella élére

A mérkőzés nagy részében vezettünk és sokgólos győzelmet arattunk Siófokon. Hullámok övezték a siófoki partokat, a vezetőedző távozását játékosok viharos elküldése követte. Ehhez képest Érd a nyugalom szigete, igaz Tóth Tímea még továbbra sem lépett pályára a szezonban, Török Petra is sérült, Vincze Melinda viszont visszatérhetett. Bogdanovic-on egyáltalán nem látszott, hogy bármi probléma lenne Siófokon – hatalmas elánnal kezdte a mérkőzést, az ő két góljával vezetett a hazai csapat. Álmosan kezdtünk, különösen a védekezésünk volt szellős az első percekben, 7 perc után vezetett az ellenfél 5-3-ra. Az első négy érdi gólt Alja Koren lőtte, közben Wolf elhibázta az első hetesét a bajnokságban. A tízedik percre fordítottunk, nyolc percig nem tudott gólt lőni a Siófok, 5-8-ra már mi vezettünk. Feljavult a védekezésünk, összeállt a fal – az 5-1-es védekezésünk is egyre pontosabban működik. A félidő közepén egy indításnál, kétes szituációban piros lappal kiállították Janurik Kingát – volt ebből már máskor is problémánk – a kérdés megítélése itt azon állt, hogy elhagyta-e a büntetőterületet egyáltalán. Elez, lépéshibák és belemenések után végre lövésekre is rászánta magát, a huszonharmadik percben már ötgólos volt az érdi előny. De jött a hullámvölgyünk támadásban, elszórtuk a labdákat, így háromra zárkózott a hazai csapat. Gyors gólváltás következett, nálunk Wolf hajolt el, pár másodperc múlva már Erdősi lőtt gólt a másik oldalon felkanyarodva átlövésből, aztán Vincze talált be szép lövésből. Az utolsó percben még két lehetőségünk is lett volna növelni a különbséget, de maradt a 10-14. A második félidőt ugyanolyan lendülettel kezdte Bogdanovic, mint az elsőt – de most csak három percig zárkózott a Siófok, aztán elrontott egy hetest a legjobb siófoki. Gridnyeva két hetest is megfogott a meccsen, Oguntoye pedig időszakosan védett jól. Kovács Anna az első félidőben esett át Bognár Barbara lábán, szerencsére a hirtelen ijedtség nagyobb volt, mint a baj és Koko a második játékrészben már újra pályán volt. Tette ezt nagyszerű játékkal, az ő vezetésével már 13-20-ra vezettünk. Ezt az előnyt a félidő közepéig nyugodt játékkal elvittük, mi nem akartuk siettetni a támadás befejezéseket, a Siófok pedig nem gyakran tudta. A 42. percben érkeztek meg a hazai ultrák, akik távolmaradásukkal demonstrálták nem tetszésüket. Rögtön jobb hangulata lett a meccsnek, hogy mindkét oldal szurkolt. Ez érezhetően a mérkőzésnek és a siófoki lányoknak is jót tett, 10 perccel a vége előtt felzárkóztak 20-24-re. Hogy ekkor nem lett 3 közte, az csak Erdősin és Oguntoyen múlt, 100%-os ziccert fogott meg kapusunk. Nehezen teltek a percek, míg hazai oldalon Varga találta meg lövő kedvét, nálunk Wolf mutatta réglátott formáját. Öt perccel a vége előtt, Bogdanovic kilencedik góljával 25-28-ra jött fel a Siófok, de ezt Elez, Wolf és Vincze góljai követték, az 57. percre eldőlt. Csak a különbség volt kérdéses, ami végül hét lett közte. Nyertünk Siófokon, talán a szezonbeli legjobb játékunkkal. A zavaros helyzetben lévő hazaiak jól küzdöttek és helytálltak, ez biztató lehet számukra a jövőt illetően. A tabella élére ugortunk, nyolc megszerezhető pontból hetet begyűjtöttünk eddig a szezonban. Hétvégén újra mérkőzés, az biztos, hogy utána is dobogón áll majd a csapat. A bajnok érkezik vendégségbe, meg kell próbálni nehézzé tenné számukra az érdi kirándulást.