Győzelemmel és bronzéremmel zártuk a szezont

A szezon utolsó mérkőzésén NB I-es felnőtt csapatunk 29:21-es győzelmet ért el a Budaörs Handball együttese ellen. A találkozó után lányaink nyakába kerültek a bajnoki bronzérmek.

A K&H női kézilabda liga 2017/2018-as évadának záró fordulójában együttesünk Tóth Gabriella és Mariama Signaté révén szerzett vezetést, majd Krpez Slezák Katarina hétméteresből szerzett találatával 4:3-ra vezettünk. A folytatásban irányítónk duplázott, szélsőink, Gávai Szonja és Krpez Slezák Katarina góljaival negyedóra elteltével 9:7-re vezettünk. A következő percekben Kisfaludy Anett és Jamina Roberts is feliratkozott a gólszerzők listájára (13:9). 15:12 után után Andjela Bulatovic jegyzett találatot még az első félidőben, majd a második játékrész elején Krpez Slezák Katarina és Coralie Lassource növelték hatra vezetésünket (18:12). Jobbszélsőnk a hétméteresvonalról is eredményes volt, míg a vendégek Julie Foggea eszén nem tudtak túljárni büntetőből. A hajrára Jamina Roberts, Tóth Gabriella és Kisfaludy Anett növelték kilencgólosra előnyünket. Az utolsó percekben utánpótlás játékosaink is pályára léptek, a 29:21-es végeredményt Domokos Dalma állította be. A lefújás után Dr. Aradszki András, Érd MJV országgyűlési képviselője, T. Mészáros András, Érd MJV Polgármestere, Zsiga Gyula, a Magyar Kézilabda Szövetség Szakmai Igazgatója és Rupp István, a Magyar Kézilabda Szövetség Versenyigazgatója adta át együttesünk tagjainak a bronzérmeket.

ÉRD NB I góllövőlista

Pénteken ifjúsági III. osztályú csapatunk a Bajnokok Tornáján vett részt, ahol két győzelemmel és két vereséggel a 4. helyen végzett. Pest megye ifjúsági lányaink a rájátszásban a Csömöri KSK-t győzték le, míg U13 2. osztályú együttesünk mind a két találkozóját megnyerte hétvégén, és ezzel a második helyen zárta a bajnokság küzdelmeit. A hét utolsó napján U13 1. osztályú csapatunk két mérkőzéséből egy találkozón gyűjtötte be a bajnoki pontokat. Gratulálunk a győzelmekhez!

A hét ÉRD eredményei:

2018. május 23., szerda

NB I felnőtt | ÉRD - Budaörs Handball 29:21 (16:12)

2018. május 25., péntek

Ifjúsági III. osztály - Bajnokok Tornája 2018 | ÉRD II - Szigetszentmiklós NKSE 23:15 (15:6)

Ifjúsági III. osztály - Bajnokok Tornája 2018 | ÉRD II - Szeghalmi NKC 34:23 (16:8)

Ifjúsági III. osztály - Bajnokok Tornája 2018 elődöntő | Dorogi ESE - ÉRD 19:15 (10:7)

Ifjúsági III. osztály - Bajnokok Tornája 2018 3. helyért| ÉRD II - Szigetszentmiklós NKSE 21:22 (11:13)

2018. május 26., szombat

Pest megye ifjúsági 17-19. helyért | ÉRD III - Csömöri KSK 41:15 (19:3)

U13 2. osztály Kovács L. régió felsőház |  Budaörsi KSE - ÉRD 16:26 (13:14)

U13 2. osztály Kovács L. régió felsőház | ÉRD - Vecsési SE 23:21 (12:7)

U8 Kovács László régió | Inárcs-Örkény KC - ÉRD I

U8 Kovács László régió | ÉRD II - Dunakanyar Kézilabda Akadémia II

U8 Kovács László régió | ÉRD I - Inárcs-Örkény KC

U8 Kovács László régió | Dunakanyar Kézilabda Akadémia I - ÉRD II

2018. május 27., vasárnap

U13 1. osztály Kelet-Nyugat 19-24. helyért | Kisvárdai KC - ÉRD 23:26 (13:14)

U13 1. osztály Kelet-Nyugat 19-24. helyért | Alba Fehérvár KC - ÉRD 25:16 (13:8)