Győzelem a Kecskemét ellen

NB I-es felnőtt együttesünk a K&H női kézilabda liga előrehozott 10. fordulójában 31:22-es győzelmet ért el a Hufbau-Akker Kecskeméti NKSE együttese ellen.

Négy nappal a teltházas Győri Audi ETO KC elleni összecsapást követően ezúttal a Hufbau-Akker Kecskeméti NKSE együttese volt lányaink ellenfele a bajnokság küzdelmeiben. A találkozón Kisfaludy Anett jegyezte első gólunkat, majd Katarina Krpez Slezak hétméteresből duplázta meg előnyünket. A vendégek találatára Mireya González Álvarez válaszolt gyors ellenakció végén, majd szerb jobbszélsőnk kétszer egymás után volt eredményes, 5:2-re alakítva az állást. A folytatásban Jamina Roberts egymást követő három találatával, valamint Tóth Gabriella és Kisfaludy Anett góljaival tartottuk előnyünket (10:6). A félidő utolsó tíz percéhez érkezve 13:7-re növeltük vezetésünket, miközben Julie Foggea eszén hétméteresből nem tudott túljárni ellenfelünk, és Janurik Kinga több remek védést is bemutatott. A hajrában azonban hat kecskeméti gól ellenében Kiss Nikolett egyszer vette be a kaput, mellyel a szünetre 17:16-os állásnál érkeztünk.

A fordulás után Szabó Laura és Tóth Gabriella értékesített egy-egy büntetőt, majd saját nevelésű beállónk két ízben akcióból is túljárt a kapus eszén. A félidő első tizennégy percében Julie Foggea egy hétméteresgólt kapott, míg Gávai Szonja a szélről, Mariama Signaté átlövésből, Coralie Lassource pedig lerohanás végén növelte találataink számát, így a 44. percben 24:17 állt az ÉRD Aréna eredményjelzőjén. A játékrész középső harmadában jól záró falunk mögött Julie Foggea több védés mellett egy találatot kapott, míg támadásban Klivinyi Kinga, Kiss Nikolett és Bernát Dorina is eredményes volt, mellyel tízgólosra nőtt az előnyünk (28:18). A hajrában Szabó Laura Klivinyi Kinga bejátszásából, és lerohanás végén is a kapuba lőtt, míg francia balátlövőnk a szaggatott vonalról jegyezte utolsó gólunkat a 31:22-es végeredménnyel záruló összecsapáson. Csapatunk legközelebb október 22-én, Budaörsön lép pályára. Hajrá ÉRD!