Győzelem a hónap utolsó bajnoki mérkőzésén

NB I-es felnőtt csapatunk a hónap utolsó hazai mérkőzésén tizenöt gólos győzelmet ért el a Vasas SC ellen az ÉRD Arénában. Utánpótlás együtteseink tíz mérkőzésen nyertek a héten.

A mérkőzés két átlövőnk, Klivinyi Kinga és Kiss Nikolett két-két találatával indult, melyre egy vendég gól volt a válasz. A folytatásban Krpez Slezák Katarina büntetőből és akcióból is bevette ellenfelünk kapuját. Szerb jobbszélsőnk és Coralie Lassource posztjáról volt eredményes, míg Jamina Roberts betörés után növelte találataink számát (13:10). A félidő utolsó perceiben Szabó Laura a hétméteresvonalról lőtt gólt, a 17:12-es félidei eredményt pedig Jamina Roberts állította be. A fordulás után ismét svéd balátlövőnk, majd Kiss Nikolett lőtt gólt. A 39. perc után negyedóráig érintetlen maradt Julie Foggea kapuját, míg lányaink nyolcszor találtak be (30:17). A 35:22-es végeredménnyel záruló összecsapáson ifjúsági csapatunkból Kóka Mariann, Landi Gabriella és Moncz Nikolett is bemutatkozhatott első élvonalbeli mérkőzésén.

ÉRD NB I góllövőlista

Magyarázat: J - Játszott mérkőzés; D - Dobott gól; O - Otthon; I - Idegenben; 2P - Kétperces büntetés

A hét közepén ifjúsági I. osztályú csapatunk a Swietelsky-Szombathelyi KKA ellen tarotta itthon a két bajnoki pontot, míg serdülő I. osztályú lányaink nem bírtak a Szombathely korosztályos együttesével. Ifjúsági I. osztályú lányaink a Kiskőrös ellen tudtak nyerni. U8-as ÉRD I-es lányaink mind a két mérkőzésüket megnyerték, ÉRD II-es csapatunk mérlege egy győzelem és egy vereség a hétvégén. Serdülő III. osztályú együttesünk az Inárcs-Örkény ellen örülhetett a két pontnak, U13 2. osztályú lányaink a felsőházban értek el két győzelmet. A hét utolsó napján U13 1. osztályú lányaink az alsóházban szenvedtek két vereséget. Pest megyében szereplő felnőtt és ifjúsági csapatunk is győzni tudott az Albertirsa otthonában. Bp. I. osztályú felnőtt együttesünk nem bírt a Pestszentimrei SK csapatával. Gratulálunk a győzelmekhez!