Győzelem Halason

Az első félidőben mi vezettünk, a másodikban a hazaiak, de az utolsó negyed órában fordítottunk. Januárban megszenvedtünk Kiskunhalason és úgy készültünk, hogy most sem lesz egyszerű nyerni. A helyszín hangulatában valahogy benne van, sugárzik, hogy itt csak a hazai csapat győzhet. Ráadásul az első fordulóban az előző bajnokság bronzérmese vendégeskedett Halason és nulla ponttal távoztak a siófokiak. Az első percekben magabiztosan kezdtünk, csak az ötödik percben talált be az ellenfél. Jól védekeztünk, többször is lesáncoltunk a halasi próbálkozásokat és Oguntoye is nagyszerűen kezdett a kapuban. Ennek ellenére is csak 2-0-ra vezettünk, amit hamar ki is egyenlített a hazai csapat. Amikor felállt fallal szemben találta magát a KNKSE, akkor általában meg tudtuk állítani a próbálkozásaikat. Az első negyed óra után, a harmadik Koren góllal 5-8-ra vezettünk, de öt perc alatt kiegyenlített Takács Bernadett vezetésével a Halas. Őt érthetetlenül nem tudtuk tartani, többször is passzívnál lőtt gólt. A vezetést szerencsére nem vette át a hazai csapat, mert Balog Beáta két gyors góljával újra megléptünk. Tíz gólunkból hatot szélsőink lőttek, kettőt pedig Kisfaludy Anett szerzett – jól húztuk szét, jól mozgattuk támadásban a falat. A félidő utolsó három percében megint visszajött az ellenfél, és döntetlennel fordultak a csapatok. Végig látótávolságban maradt a hazai csapat, amivel folyamatosan tüzelték egymást és a közönséget. A második félidő ugyanúgy kezdődött, mint az első, csak fordított előjellel. Szekeres Klárát még a 30. percben állították ki, így emberhátrányban kezdtünk, ezt két góllal büntette az ellenfél. Alig, hogy visszajött, újra két percet kapott Szekeres. A szekszárdi ismerős, Fauszt a második félidőre találta meg régi önmagát, a hosszú kiállítás végére 16-13-ra vezetett a Kiskunhalas. A harminchatodik percben első kiállítását kapta az ellenfél, mi pedig az első hétmétereseinket, mindkettőt Wolf értékesítette. Gyors gólváltás következett, Kovács Anna mintaszerű átlövésgólt ragasztott a hosszú felsőbe, ezzel lett 17-16. Majd lefagytak a csapatok. Nyolc percen át nem született gól egyik oldalon sem. Több lehetősége volt mindkét csapatnak, dadogott a labda a kezekben. Volt, hogy háromszor is próbálkozhatott a Kiskunhalas, a mai napon szintén jól védő Janurikról kipattanó labdák révén. Szerencsére végül nálunk tört meg a gólcsend, az egyenlítés egy szép akció végén, bejátszás után Kisfaludy góljával lett meg. Újabb három perc telt el gól nélkül, majd Elez és Wolf találtak be, megfordítottuk. Tíz perccel a vége előtt, 17-19-nél már érezhető volt, hogy meg lesz a meccs. Igaz Szekerest kipirosozták, és Fauszt 12 perces gólcsendet szakított meg emberelőnyben, kőkeményen védekeztünk, majd Bognár góljánál Földest állították ki. Balog Beáta ma párosával lőtte góljait, most is szerzett gyors egymásutánban kettőt ugyanúgy a rövidbe, 4 perccel a vége előtt 18-22-nél először volt négygólos a különbség. Másfél perccel a vége előtt még megcsillant egy halvány remény a hazaiak előtt 21-23-nál, de ahogyan a legutóbbi alkalommal, most is két gólt szereztünk az utolsó percben, Kovács Anna indulásgóljával lett 21-25 a végeredmény. Nyertünk Kiskunhalason, továbbra is veretlenek vagyunk a bajnokságban. Három forduló után egy veszített ponttal a harmadik helyen állunk, csak a hibátlan Győr és Ferencváros előz meg minket a tabellán. Szerdán, a nulla pontos Siófok otthonába látogatunk, a tavaszi bronzpárharc csalódottságával és emlékeivel. Az első reváns reményében… HOLNAP Videós összefoglaló – Szabó Edina, Wolf Alexandra és Oguntoye Viktória értékelésével