Győzelem a bronzpárharc első felvonásán

Csapatunk a K&H női kézilabda liga bronzcsatájának első mérkőzésén 25:21-re győzött a DVSC-TVP együttese ellen, mellyel négygólos előnyt harcoltunk ki a május 26-ai debreceni visszavágóra.
Együttesünk a szezon utolsó hazai mérkőzésén a DVSC-TVP együttesét fogadta a K&H női kézilabda liga bronzpárharcának első összecsapásán. A találkozó elején 3:3-ig fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd védekezésünk és Janurik Kinga remek összhangjának köszönhetően a vendégcsapat kilenc perc alatt kétszer tudta bevenni kapunkat, így az első negyedóra végére hatgólos előnyre tettünk szert (11:5). A játékrész második felében egy találattal tudtuk növelni vezetésünket, így 15:8-as állásnál vonulhattak szünetre a csapatok. A fordulást követően Katarina Krpez Slezak egymást követő négy találatának, és jól záró védelmünknek köszönhetően negyvenöt perc elteltével 22:11-re vezettünk a fantasztikus hangulatú ÉRD Arénában. A találkozó utolsó negyed órája azonban ellenfelünknek sikerült jobban, így négygólos, 25:21-es győzelemmel várjuk a párharc visszavágóját.

ÉRD NB I góllövőlista
Magyarázat: J - Játszott mérkőzés; D - Dobott gól; O - Otthon; I - Idegenben; 2P - Kétperces büntetés

NB I-es junior és ifjúsági csapatunk a bajnokság  9-13. helyért vívott rájátszás küzdelmeiben lépett pályára. Junior együttesünknek nem sikerült a győzelem, míg ifjúsági lányaink a Békéscsaba otthonában tudtak nyerni egy góllal. ÉRD 1-es serdülő csapatunk a rájátszás utolsó fordulójában a Szigetszentmiklós elleni győzelemmel a 2. helyen zárta az F-csoport alsóházában. U9-es lányaink szombati két mérkőzésükből egyet megnyertek a bajnokság utolsó fordulójában. Gratulálunk a győzelmekhez!

A elmúlt hét ÉRD eredményei

2016. május 18., szerda

NB I Ifjúsági rájátszás 9-13. helyért | Mosonmagyaróvári KC SE - ÉRD 39:21 (18:14)
NB I Junior rájátszás 9-13. helyért | Mosonmagyaróvári KC SE - ÉRD 31:29 (20:17)

2016. május 19., csütörtök

NB I Felnőtt rájátszás 3. helyért | ÉRD - DVSC-TVP 25:21 (15:8)

2016. május 20., péntek

NB I Ifjúsági rájátszás 9-13. helyért | EUbilityGroup Békéscsabai ENKSE - ÉRD 27:28 (15:16)
NB I Junior rájátszás 9-13. helyért | EUbilityGroup Békéscsabai ENKSE - ÉRD 24:20 (10:11)

OSB F alsóház 5-11. helyért | ÉRD 1 - Szigetszentmiklós NKSE 24:17 (13:6)

2016. május 21., szombat

U9 Kovács László régió | Albertirsa SE - ÉRD 0:10 (0:0)
U9 Kovács László régió | ÉRD - Szigetszentmiklós NKSE 4:21 (2:11)

NB I Junior rájátszás 9-13. helyért | Fehérvár KC - ÉRD 30:25 (16:14)

2016. május 22., vasárnap

U11 Kovács László Régióbajnoka | ÉRD - Tolnay Lajos Ált. Isk.

U10 Kovács L. régió | Gyömrő VSK - ÉRD
U10 Kovács L. régió | ÉRD - KyoNewaza SE

Bp. I. o. női Felnőtt felsőház | ÉRD III - Rákosmenti KSK

HAJRÁ ÉRD!

Csapatunk az év utolsó hazai bajnokiján 34:23-as győzelmet ért el a Budaörs ellen a K&H női kézilabda liga 8. fordulójában.

Három nappal a DKKA elleni EHF-Kupa mérkőzés után a bajnokság küzdelmeiben a Budaörs együttesét fogadtuk. A találkozó elején Szabó Laura harcolt ki büntetőt, melyet Katarina Krpez Slezak értékesített, majd Mariama Signaté átlövésből alakította 2:1-re az állást. 4:4 után Mariama Signaté újabb átlövésgólja után Fekete Bozsana lerohanásból volt eredményes, mellyel 6:4-re vezettünk. Az első negyedóra végén döntetlenre álltak a felek (7:7), de ezt követően öt perc alatt Yulia Khavronina kétszer, Mariama Signaté és Gulyás Vanda pedig egyszer-egyszer talált a kapuba (10:7). A játékrész hajrájára fordulva a vendégcsapat akcióból kilenc percen át nem tudta bevenni Janurik Kinga kapuját, így Szabó Laura hétméteresgóljával a 23. percben 14:8-ra vezettünk. Öt minutummal később fiatal beállónk újra büntetőből volt eredményes, majd a félidő utolsó találatát Yulia Khavronina jegyezte (16:10).

A fordulás után az első percek gól nélkül teltek, köszönhetően Gridnyeva Szvetlana hárított hétméteresének, majd a félidő ötödik percében Gulyás Vanda szerezte meg második találatát. Ezután Vajda Luca előbb Fekete Bozsanának adott gólpasszt, majd fiatal irányítónk átlövésből vette be a budaörsiek kapuját (19:12). Ellenfelünk a 43. percre négy gólra zárkózott, de Yulia Khavronina, Katarina Krpez Slezak és Gulyás Vanda találataival az utolsó negyedóra kezdetén 22:16-ra vezettünk. A 48. percben Gridnyeva Szvetlana váltotta Janurik Kingát a kapunkban, akinek büntetőből sem tudtak túljárni az eszén, és hat perc alatt mindössze egy gólt kapott (27:18). A hajrában Vajda Luca egy labdaszerzés után növelte tízgólosra előnyünket, majd Klivinyi Kinga és Fekete Bozsana is duplázott a végjátékban (33:22). 34:23-ra győző lányaink négy nap múlva Dunaújvárosban lépnek pályára az EHF-Kupa 3. selejtezőkörének visszavágóján, ahol a tét a csoportkörbe kerülés. Hajrá ÉRD!
A mérkőzés után szurkolói csoportunk szervezésében számos nézőnk plüssjátékokat dobott a pályára, melyeket a mentővel szállított gyerekek vihetnek haza.