Győzelem a bajnokság második mérkőzésén

A K&H női kézilabda liga 2. fordulójában NB I-es felnőtt csapatunk tizenhat gólos győzelmet ért el az Elektromos csarnokban a Vasas SC együttese ellen. Utánpótlás együtteseink közül több is megkezdte a bajnokság küzdelmeit.

A bajnokság második érdi mérkőzésén Katarina Krpez Slezak szerzett vezetést csapatunknak, majd Kiss Nikolett átlövésből alakította 2:2-re az állást. 5:5-ig minden gólunkra volt válasza a Vasasnak, majd öt találatunk ellenében a hazaiak egyszer voltak eredményesek, így az első negyedóra végén 6:10-re vezettünk. A félidő második felében tovább növeltük előnyünket, a 11:19-es félidei eredményt szerb jobbszélsőnk alakította ki. A fordulás után faragtak hátrányukból a fővárosiak, de zsinórban négy góllal tíz találatra növeltük előnyünket (13:23). A második játékrész középső harmadában érintetlen maradt Janurik Kinga hálója, míg lányaink hatszor voltak eredményesek. A hajrában Jamina Roberts négy büntetőt is értékesített, míg a 21:37-es végeredménnyel záruló összecsapáson Takács Kitti lőtte utolsó gólunkat.

ÉRD NB I góllövőlista

A hét utolsó napján ifjúsági I. osztályú lányaink nem bírtak a Győri Audi ETO KC II együttesével, míg serdülő I. osztályú csapatunk a Dorog SE ellen kapott ki. Szerdán serdülő III. osztályú csapatunk öt góllal maradt alul a Dabas ellen, míg szombaton U13 II. osztályú együttesünk egy győzelemmel és egy vereséggel zárt. Pest megye felnőtt csapatunk két ponttal gazdagodott a Százhalombatta ellen, ifjúsági együttesünk egy pontot szerzett szintén a Százhalombattai KE ellen. U13 I. osztályú lányaink nem bírtak az FTC és a Szigetszentmiklós együtteseivel, míg Budapest felnőtt csapatunk győzelemmel kezdte a szezont. Gratulálunk a győzelmekhez!