Győzelem az osztrák bajnok ellen

Négygólos győzelmet arattunk a HYPO NÖ elleni visszavágón. A második félidő hajrájában biztosítottuk be győzelmünket. Südstadtban az osztrák bajnok HYPO NÖ otthonában játszottuk 6. felkészülési mérkőzésünket. A válogatott játékosainkkal kiegészülve jól kezdtük a mérkőzést, Kisfaludy Anett és Katarina Krpez góljaival magunkhoz ragadtuk a vezetést. A 19. percben 6:6-nál egyenlített először ellenfelünk, majd újra sikerült háromgólos előnyt szereznünk (9:6). A HYPO NÖ büntetőből sem tudta bevenni a kapunkat, Janurik Kinga védte Kaiser hétméteresét. A 23. perctől csak egyszer vettük be Sanko Olga kapuját, a hazai csapat ellenben hétszer a miénket, így a félidőben 13:10-re vezetettek az osztrákok.   A második félidőben Oguntoye Viktóriát Janurik Kinga váltotta a kapunkban. A játékrész elején öt góllal lépett el a HYPO NÖ. Klivinyi Kinga és Triscsuk Krisztina felváltva szerzett két-két gólt, majd Kovács Anna és Ekaterina Kostiukova is eredményes volt, ezzel egy gólra felzárkóztunk (17:16). A második félidő hajrája azonban nekünk sikerült jobban. A hazaiak a 49. percben szerezték utolsó találatukat a mérkőzésen, ekkor 20:17 volt az állás. Az utolsó 9 percben hét gólt szereztünk, kialakítva ezzel a 24:20-as végeredményt.   HYPO NÖ - ÉRD 20:24 (13:10)   Bundessport- und Freizeitzentrum Südstadt, Ausztria Játékvezetők: Kovács Klaudia, Kovács Patrícia Gólszerzők: HYPO NÖ: Kaiser S. 4, Dedic M. 3, Huber J. 3 (1), Rotis-Nagy G. 3, Mauler V. 2, Budecevic M. 2, Belik C. 1, Muselem M. 1, Wess C. 1  ÉRD: Triscsuk K. 6 (1), Kostiukova E. 4, Krpez K. 4, Klivinyi K. 3 (1), Kovács A. 3, Schatzl N. 2, Kisfaludy A. 2 Kiállítások: 6 ill. 0 perc Hétméteres: 2/1 ill. 3/2   Következő felkészülési mérkőzésünk: 08.18. hétfő 15:00 Mosonmagyaróvár KC - ÉRD (9737 Bük, Eötvös u.11.)