Fontos győzelmet arattunk

Felnőtt csapatunk 31:25-ös győzelmet ért el a Kisvárda Master Good SE ellen a K&H női kézilabda liga 22. fordulójában.

A mérkőzés első perceiben balkezeseink vették be Ekaterina Dzukeva kapuját. Krpez Slezák Katarina akcióból és büntetőből volt eredményes, míg Kiss Nikolett átlövésből talált be. Masszívan záró védelmünk mögött Janurik Kinga több védést is bemutatott, így a vendégek a hetedik minutumban szerezték első góljukat. A folytatásban három kisvárdai találatra Mariama Signaté, Krpez Slezák Katarina és Gávai Szonja válaszolt, mellyel 9:5-re alakult az állás. A játékrész utolsó harmadára fordulva Tóth Gabriella talpról, Mariama Signaté ziccerből, Gávai Szonja pedig indítás végén növelte góljaink számát (13:7). A félidő utolsó perceiben felváltva születtek a találatok, a 17:12-es szünetbeli állást Janurik Kinga üreskapus gólja állította be.

A pihenő alatt ifi III. osztályú lányaink Németh Miklóstól, a Fejér Megyei Kézilabda Szövetség főtitkárától kapták meg bajnoki aranyérmüket az ÉRD Aréna közönségének vastapsa közepette.

A fordulás után Tóth Gabriella, Kiss Nikolett és Krpez Slezák Katarina folytatták a gólgyártást, majd Andjela Bulatovic is bevette a kaput. 23:14 után a 40. percben Julie Foggea hárította Tamara Radojevic hétméteresét, azonban ennek és jobbszélsőnk találatának ellenére a Kisvárda visszaállította a félidei különbséget (24:19). A folytatásban Krpez Slezák Katarina és Kiss Nikolett újabb góljainak köszönhetően növeltük előnyünket, majd Kisfaludy Anett alakította 29:21-re az állást. A hajrában Mariama Signaté átlövése talált utat a kapuba, míg a 31:25-ös végeredményt Tóth Gabriella állította be. Csapatunk legközelebb Kecskeméten lép pályára vasárnap, míg hazai környezetben május 4-én a GVM Europe-Vác együttesét fogadjuk 18 órától az ÉRD Arénában. Hajrá ÉRD!