Egygólos vereség a Vác ellen

Felnőtt csapatunk 23:24-es vereséget szenvedett a K&H női kézilabda liga 24. fordulójában a GVM Europe-Vác együttese ellen. Utánpótlás csapataink három mérkőzést nyertek a héten.

Jól kezdtük a mérkőzést, hiszen Kisfaludy Anett és Mariama Signaté révén lányaink szerezték az első két gólt. Szélsőink, Krpez Slezák Katarina és Gávai Szonja találataival tartottuk vezetésünket egészen a 10. percig, amikor 5:5-nél egyenlítettek a vendégek. A játékrész középső harmadában felváltva születtek a találatok, Kiss Nikolett, Tóth Gabriella és Krpez Slezák Katarina góljaira is volt válasza a Vácnak (9:9). A félidő hajrájában ötször voltunk eredményesek, míg Janurik Kinga kapuját csak háromszor vette be ellenfelünk, így a szünetre 14:12-es előnnyel vonulhattunk. A fordulás után egyenlített a Vác, de Krpez Slezák Katarina hétméteresgóljával visszavettük a vezetést (15:14). 16:15 után fordítottak a vendégek, és hiába vette be Kisfaludy Anett, Andjela Bulatovic és Kiss Nikolett is a kaput, nem sikerült az egyenlítés. Az 51. minutumban Mariama Signaté átlövésből egalizált, majd Krpez Slezák Katarina és francia balátlövőnk is újra egyenlített, de az utolsó vendég gólra nem volt válaszunk, így a találkozó 23:24-es végeredménnyel zárult.

ÉRD NB I góllövőlista

Magyarázat: J - Játszott mérkőzés; D - Dobott gól; O - Otthon; I - Idegenben; 2P - Kétperces büntetés

Szombaton serdülő III. osztályú lányaink tizenhat gólos győzelmet értek el a Budaörs KSE ellen, míg U10-es csapatunknak nem sikerült a pontszerzés a hétvégi két fordulóban. U13 1. osztályú együttesünk vereséget szenvedtek a Tatabányai SC ellen, azonban az Oxxo Energy Orosházi NKC ellen győzelmet arattak. Bp. I.o. felnőtt csapatunk vereséget szenvedett Kinizsi TTK II otthonában, míg  Pest megye felnőtt bajnokságban szereplő lányaink tízgólos győzelemnek örülhettek. Gratulálunk a győzelmekhez!