Egy győzelem és egy vereség a héten

NB I-es felnőtt csapatunk kétszer lépett pályára a múlt héten. Szerdán a Győri Audi ETO KC ellen küzdelmes mérkőzésen nem sikerült a pontszerzés, a hét utolsó napján a Hufbau-Akker Kecskeméti NKSE ellen viszont nyertek lányaink az ÉRD Arénában.

A hét közepén rekord számú néző volt kíváncsi csapatunk Győri Audi ETO KC elleni mérkőzésére. A teltházas ÉRD Arénában előbb Katarina Krpez Slezak büntetőből, majd Kisfaludy Anett lerohanás végén vette be Kiss Éva kapuját. A folytatásban szerb jobbszélsőnk és Coralie Lassource találataival tartottuk előnyünket, de 5:2 után fordított a vendégcsapat (5:7). Francia balszélsőnk és magyar válogatott beállónk góljaival egyenlítettünk, de a vezetést nem tudtuk visszavenni az első negyedóra végén, az utolsó tíz minutumra fordulva 10:13 állt az ÉRD Aréna eredményjelzőjén. A félidő hajrájában Mariama Signaté és Mireya González Álvarez is eredményes volt, de a szünetre 13:17-es állásnál vonultunk. A fordulás után Jamina Roberts és Andjela Bulatovic faragott hátrányunkból, de három találatnál közelebb nem tudtuk megközelíteni a bajnoki címvédőt. Egészen a 42. percig, amikor Katarina Krpez Slezak, Klivinyi Kinga és Tóth Gabriella szerezte a mérkőzés egymást követő három gólját, míg Julie Foggea hárította Görbicz Anita hétméteresét (21:22). Öt minutummal később a Győr visszaállította a félidei különbséget, és az utolsó percekre fordulva tovább nőtt a hátrányunk (24:30). A 27:34-es végeredménnyel záruló mérkőzésen utolsó találatunkat Tóth Gabriella szerezte büntetőből.

Négy nappal a Győr elleni teltházas mérkőzés után a Hufbau-Akker Kecskeméti NKSE együttesét fogadtuk az ÉRD Arénában. A szerdai találkozóhoz hasonlóan vasárnap is Katarina Krpez Slezak és Kisfaludy Anett volt eredményes az első percekben, majd a harmadik minutumban Mireya González Álvarez is feliratkozott a góllövők listájára. A folytatásban szerb jobbszélsőnk kettő, Jamina Roberts pedig három ízben volt eredményes, így tíz perc elteltével 8:5-re vezettünk. A játékrész középső harmadában Tóth Gabriella, Kisfaludy Anett és Gávai Szonja akciógóljaival, valamint Szabó Laura értékesített büntetőjével megdupláztuk előnyünket (15:9). A hajrában ellenfelünk öt találatot ledolgozott hátrányából, így a szünetre 17:16-os állásnál vonultak a csapatok. A fordulás után Szabó Laura a hétméteresvonalról és akcióból is eredményes volt, majd Tóth Gabriella is értékesített egy büntetőt. A játékrész első húsz percében Julie Foggea hálóját kétszer tudták bevenni a vendégek, míg lányaink Klivinyi Kinga és Kiss Nikolett átlövésgóljaival, valamint Gávai Szonja és Coralie Lassource lerohanásból szerzett találataival több ízben bevették ellenfelünk kapuját, így az 50. percben 29:18 volt az állás. A hajrában minden játékosunk szerepet kapott, Bernát Dorina a szélről volt eredményes a végül 31:22-re megnyert mérkőzésen.

ÉRD NB I góllövőlista

Szerdán ifjúsági és serdülő I. osztályú lányaink is a Győri Audi ETO KC együttesét fogadták az ÉRD Arénában, de a pontszerzés egyik csapatunk sem sikerült, ellenben ifjúsági III. osztály fiataljaink a Budaörs otthonában nyertek. Egy nappal később mindkét első osztályú csapatunk a Bajnok DSE Nemesvámos ellen vendégszerepelt. Ifjúsági lányaink két ponttal gazdagodtak, serdülő csapatunk ellenben vesztesen hagyta el a pályát. U13 I. osztályú együttesünk nem tudott nyerni a hétvégi fordulóban, ÉRD I és ÉRD II-es U9-es csapatunk egy-egy győzelmet és egy-egy vereséget szenvedett el szombaton. U13 II. osztályú lányaink sikerrel vették a Budaörsi KSE és a Budai Farkasok elleni mérkőzéseket, Bp. I. osztályban szereplő csapatunk nem bírt a Tempo KSE-vel. Pest megyében szereplő felnőtt együttesünk a hét utolsó napján nyert az Aranyszarvas SE otthonában, ifjúsági együttesünk viszont pont nélkül maradt. Gratulálunk a győzelmekhez!