Csapatként újra a győzelem útján

Végig vezetve, a végére nagy különbséggel nyertünk. Az első félidő még szoros volt, de győzelmünk egy pillanatig nem forgott veszélyben. Ezzel leszakítottuk a Kiskunhalast, ragadunk a Vácra. Hazai pályán jól ment tavasszal, húsz góllal vertük a Debrecent. Azonban ezt a formát nem sikerült Dunaújvárosba átmenteni, ott csak döntetlent értünk el. Egy pont választotta el a csapatokat a mérkőzés előtt, így a pozíciónk megtartásához feltétlenül pontot/pontokat kellett szereznünk! Nagy rohanással kezdődött a mérkőzés, a csapatok gyors játékra törekedett. A nézőknek tetszett, amit láttak - mindkét együttes szurkolótábora hangosan, dobokkal kísérve bíztatta övéit. Pontosabban fejeztük be a támadásainkat, Oguntoye jól kezdett a kapuban, tíz perc után vezettünk 6-2-re. Már az ötödik percben időt kért a vendég vezetőedző, de csak az említett tizedik perc után tudta rendezni védekezést a Halas. A játékvezetők kiszórták Elezt majd Szekerest egymás után kétszer, a félidő közepén megtorpantunk támadásban, nyolc perc alatt csak egy gólt szereztünk, felzárkóztak a vendégek 7-6-ra. Kovács Anna átmentette dunaújvárosi remek formáját az első félidőre, szórta a gólokat jobbátlövőnk. Csak Fauszt Éva vette fel vele a lépést, szünetig a vendéggólok több, mint felét ő lőtte. A 21. percben már újra négy gólos volt az érdi vezetés, a félidőig ez állandósult, felváltva estek a találatok, megérdemelten vonulhattunk 15-11-el a szünetre. A három-négygólos vezetésünk öt percig nem változott, majd három érdi góllal már 20-14-et mutatott az eredményjelző. Wolf és Bognár egyszerre a pályán és külön is jól mozgatták a társakat. Az utolsó negyed órára 24-18-al fordultunk, majd kettős emberelőnybe kerültünk. Lendülettel használtuk ki az előnyt, Szekeres duplájával és Balog hetesével lett tíz közte. Az ötvenegyedik percben Fauszt góljával lett 29-20, majd öt érdi gól következett, nyolc perc vendég gólcsend mellett. Az utolsó két percben, Fauszt két góllal kozmetikázta az eredményt, ezzel ő lett a mérkőzés legeredményesebb játékosa. A tabellán elfoglalt helyezések ma nem látszottak a pályán. Esélyesként, jobb játékerőnket érvényesítve, magabiztosan nyertünk. Kedden és pénteken a Győr vendégeként lépünk pályára, a Magyar Kupában és a bajnokságban.