Búcsúztunk az EHF-Kupától

Felnőtt csapatunk vasárnap az EHF-Kupa csoportkörének záró találkozóján háromgólos vereséget szenvedett az SG BBM Bietigheim ellen, így nem jutott be a nemzetközi kupasorozat negyeddöntőjébe.

Az EHF-Kupa C csoportjának hatodik, utolsó fordulójában az SG BBM Bietigheim otthonában léptünk pályára. A továbbjutásról döntő találkozón Mireya González Álvarez jutatta vezetéshez csapatunkat közel 80 érdi és kint élő magyar szurkoló buzdítása közepette. Ellenfelünk fordított, de tíz minutum elteltével ismét lányainknál volt az előny (3:5). A félidő derekán a hazaiak kilencszer vették be kapunkat, míg együttesünk kétszer volt eredményes (12:7). A szünet előtt mindkét együttes négy-négy gólt szerzett, így öt találatnál nem tudtunk közelebb kerülni a Bietigheimhez (16:11). A fordulást követően átlövésekből találtunk a kapuba, de a hazaiak növelték előnyüket. A folytatásban felváltva születtek a gólok, egészen a mérkőzés hajrájáig, amikor egy német találat ellenében lányaink ötször lőttek a hálóba (24:22). Az utolsó percekben szinte végig emberhátrányban küzdöttünk, így nem tudtuk csökkenteni hátrányunkat, a végül 28:25-ös végeredmény záruló találkozón, mellyel együttesünk búcsúzott az EHF-Kupa idei sorozatától.

ÉRD EHF-Kupa góllövőlista

NB I-es utánpótlás együtteseink a héten a NEKA ellen léptek pályára, a pontszerzés azonban ifjúsági és junior lányainknak sem sikerült. Kiemelt serdülő bajnokságban szereplő csapatunk a Bajnok DSE Nemesvámos ellen maradt alul, míg Pest megyei junior együttesünknek a Budaörs Handball ellen kapott ki. U10-es lányaink mind a két mérkőzésüket megnyerték a hétvégén, mint ahogy az U13-as Kovács László régió felsőházában vitézkedő lányaink is. Az U13-as középházban szereplő lányaink mérlege egy győzelem és egy vereség a  múlt heti fordulókban. Gratulálunk a győzelemhez!